Geçtiğimiz ay sınav sorularının çalındığına dair şaibeli durumun içerisine giren ÖSYM, KPSS adayları için sınav yerlerinin belli olduğunu açıkladı

Geçtiğimiz ay sınav sorularının çalındığına dair şaibeli durumun olması, Kocaeli Üniversitesi’nin de isminin geçmesine sebep olan ve iptal edilen sınav için yeni sınav yerleri belli oldu. ÖSYM'nin sınav takvimine göre KPSS Lisans Alan Bilgisi Oturumları 24 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

ÖSYM’DEN SAAT UYARISI

ÖSYM tarafından yapılan saat bilgilendirmesi şu şekilde;

“24 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 1. Oturumu için adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

24 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 2. Oturumu için adaylar, saat 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS soru kitapçıkları erişime açıldı! KPSS soru kitapçıkları erişime açıldı!

25 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu için adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.”