İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, İzmit Belediyesi AKP grup başkan vekili Muharrem Tutuş'a cevap verdi.

Cumhuriyet Parkı ardından yapılan açıklamalara cevap veren Şakoğlu sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı;

İŞİ GÜCÜ ÇAMUR ATMAK

MSB açıkladı: Bir şehidimiz var! MSB açıkladı: Bir şehidimiz var!

Herkese Merhaba. Memleketimde mülkün temeli olan adalet işlemekte zorlanmaya başlayınca devreye her zaman olduğu gibi İlahi Adalet giriyor. İşi gücü çamur atmak olanları kendi çamurlarına buluyor. Kahramanımız yine İzmit Belediyesi AKP grup başkan vekili Muharrem Tutuş Tutuş bakmış kendi siyasi görüşündekilerin İzmit Belediyesine saldırmasından her zaman olduğu gibi yine İzmit Belediyesi prim yapıyor, dur şunlara bir cevap vereyim demiş. Var olsun ekmeğimize yağ sürmüşlerdi, balı da Tutuş sürmüş.

KBB GEREĞİNİ YAPMIYOR

“İş yapmaya gönlü olan önce kendi işini yapar” demiş ve mülkiyeti bakım onarımı tamamen İzmit Belediyesine ait olduğunu sandığı Şelale Parkı düzeltmemizi salık vermiş Bunları da hem kendi sosyal medya hesabından hem de bazı basın organlarının manşetlerinden ilan etmiş. Sonra ne olmuş biliyor musunuz? Birileri Tutuş’a ne yapıyorsun kardeşim Şelale Park Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin işletmesi, hemen kaldır paylaşımını demiş. Sayın Tutuş da mal bulmuş mağribi gibi yayınladığı işi anında kaldırmış. Allah’ın sopası yok, adaleti var. Adama kendi sopasıyla kendisini dövdürür. AKP döneminde 10 yıllığına kendi yandaşlarına tahsis edilen Şelale Park Kafe aynı Cumhuriyet Parkı gibi 20 dönümün altında olmasına rağmen meclis kararını uygulamayan KBB tarafından ilçe belediyemize terk edilmediği gibi tahsisi de yenilenmeyen bir alandır. İçindeki kiracının Sözleşmesi bittiği halde İzmit Belediyesi olarak çıkartamıyoruz. KBB’de gereğini yapmıyor.

TUTUŞ'A HAKKINI TESLİM ETMEK LAZIM

Hal böyle iken Şelale Park alanı sırf İzmit Belediyesinin kullanımına geçmemesi için şu an tamamen kontrolsüz bir alan haline getirildi. Yalan söylerken kendini tutamamak dedikleri böyle bir şey olsa gerek. İzmit Belediyesine sallayacağım derken Kocaeli Büyükşehir Belediyesini yerin dibine sokmak, kulağın çekildikten sonra da paylaşımı kaldırmanın karşılığı tam adıyla ADALET. Çok büyüksün Allah’ım. Tabi Sezar’ın hakkını da Sezar’a teslim etmek gerekir. Önceki yönetimin özel işletmelere peşkeş çektiği alanların nasıl heba edildiğini böylesi bir cesaretle ifşa eden Tutuş’a da hakkını teslim etmek lazım.

Ekran görüntüsü 2022-08-13 144329

Ekran görüntüsü 2022-08-13 144354

Ekran görüntüsü 2022-08-13 144423