İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney'in Fatma Kaplan Hürriyet hakkında yaptığı açıklamalarına cevap verdi.

AKP İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in İzmit Fethiye Caddesi'ni sabah saatlerinde incelemesini eleştirmiş ve "Tabi esnaf kepenk açmadan, sabah erken saatte bu denetim gerçekleşmiş! Neden diye kendine bir sorsun bakalım. Korktuğu bir şeyler olabilir mi?" demişti. Güney'e cevap İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu'ndan geldi. 

Şakoğlu sosyal medyasından şu paylaşımlarda bulundu:

"KENDİ HİSLERİNİ DIŞA VURMUŞ"

"İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in bu sabah saat 07.00 itibariyle başlayan Fethiye Caddesi esnaf ziyareti ile ilgili AKP İzmit İlçe Başkanı Güney gazeteler aracılığı ile buyurmuşlar ve “Korktuğunuz bir şey mi var” diye sormuşlar. Ancak AKP İzmit İlçe Başkanına haberi bu şekilde uçuranlar sanıyorum İzmit Belediye Başkanımız Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendinin cadde esnafını saat 11.00’e kadar ziyaret ettiğini ve hatta bazı esnaflarla birlikte kahvaltı yaptığını söylememiş. Fatma hanımın Fethiye Caddesi esnafını gezdiğini duyan bütün Cumhur ittifakı siyasileri soluğu öğlenden sonra saatlerinde cadde esnafını ziyaret etmekte bulmuşlar. Korktuğunuz bir şey mi var derken kendi hislerini dışa vurmuş sanırım.

Çevre Tiyatrosu'ndan SMA'lı Barkın'a destek! Çevre Tiyatrosu'ndan SMA'lı Barkın'a destek!

"BİZ YAPMAYA BAŞLAYINCA HESAP SORACAKSINIZ, ÖYLE Mİ?"

Siz 16 yıl yönettiğiniz İzmit Belediyesi döneminizde Fethiye Caddesine, Yürüyüş yoluna tek bir çivi dahi çakmayacaksınız, biz yapmaya başlayınca çıkıp yüzlü yüzlü sözüm ona hesap soracaksınız öyle mi? Bu esnaf 16 yıldır rahatsız değildi biz hizmet için iş yapmaya başlayınca rahatsız oldu öyle mi? Yazık bari esnafı siyasetinize alet etmeyin. Gazetelere verdiğiniz yalan, yanıltıcı, iftira ve algı operasyonu kışkırtmalarınızdan vazgeçin. Allah herkesin yaptığını görüyor. Kimseyi yaşattığını yaşatmadan almaz yanına sakın aklınızdan çıkartmayın."