İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu bazı yerel basın organlarında çıkan İzmit Belediyesi'nin Başiskele Belediyesi ve

Gölcük Belediyesi sloganlarını taklit ettiği haberlerine tepki gösterdi.

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu bazı yerel basın organlarında çıkan İzmit Belediyesi'nin Başiskele Belediyesi'nin ‘Güzel İşler Kalbe Değer’  ve Gölcük Belediyesi'nin ‘Gönüle değer’ sloganlarının taklit edildiği haberlerine sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi. Şakoğlu bu haberlere artık sadece güldüğünü belirterek şu açıklamayı yaptı; 

Ekonomimiz gibi futbolumuz da çöktü Ekonomimiz gibi futbolumuz da çöktü

"İSTER İSTEMEZ ÖKFELENDİRMEYE BAŞLIYOR"

"Herkese güzel günler dileyerek başlayalım sohbete. Kentimde yayın yapan bazı gazetelerin manşet ya da haberlerine artık sadece gülüyorum. Basınımızın hatırı sayılır bir kesiminin maalesef gazeteci tarafsız olur noktasının çok uzağında olduğunun herkes farkında. Ancak öyle haberler yapılmaya başlandı ki gülmekten ziyade içiniz acıyor. Memleketim insanının büyük bir kesimi yarın sofraya ne koyacağım çocuklarıma ne yedireceğim derdine düşmüşken böyle absürt haberler bir noktadan sonra insanı ister istemez öfkelendirmeye başlıyor. İzmit Belediye Başkanı Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi İzmit Belediyesinin 41 ayını anlatan bir lansman hazırladı. Cuma günü İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleşecek olan lansmanın davetiyeleri de dağıtılmaya başlandı. 

TAKLİT EDİLMİŞMİŞ, YAZIK"

Bulabildiği bir bardak suda fırtına çıkartmaya hazır o bazı basın organları an itibariyle punt aramaya başladı. Bakın mal bulmuş gibi neyi buldular. Lansmanın sloganı ‘Güzel İşler Kalbe Değer’ Anında manşetler, haberler, onların altında yorumlar vs. hemen devreye girdi. Niye? Çünkü ‘İyi İşler’ sloganını Başiskele Belediyesi kullanmış, ‘Gönüle değer’ sloganını de Gölcük Belediyesi kullanmış. Eee onlar kullanmışsa ne olmuş, İzmit Belediyesi bunlara benzer bir şeyi kullanmışsa ne olmuş? Kent ne kazanmış, kent halkı ne kaybetmiş? Taklit edilmişmiş. Yazık acaba bu hareket memleket ekonomisini ne kadar geriye götürdü? İzmit Belediyesinin bu hareketi vatandaşın cebinden kaç paranın buharlaşmasına sebebiyet verdi? İzmit Belediyesi böyle benzer bir sloganla hangi düşman ülkenin mottasını kullandı?

"ORTADAN KAYBOLANLAR BİR ANDA FENER ALAYI DÜZENLEMEYE BAŞLADI"

Şaka mı? İzmit Belediyesi taklit ediyor öyle mi? Bu haberi yapan kardeşlerime bir şey sormak istiyorum. Yaklaşık 16 yıl bu kentin bütün belediyeleri ellerindeyken 23 Nisan gibi 30 Ağustos gibi, 29 Ekim gibi resmi bayramlarda ortadan bin tane bahane uydurarak kaybolan bir kitle vardı. Fatma Kaplan Hürriyet seçildikten sonra bu bayramlarda Fener Alayları düzenlemeye başladı. O ortadan kaybolanlar da bir anda Fener Alayı düzenlemeye başladılar. Bugün İzmit Belediyesini taklitçilikle suçlayanlar bunu yapanları İzmit Belediyesini taklit ediyorlar diye yazdı mı? Üstelik bununla da yetinmediler. Dün İzmit Belediye Başkanı Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi bir basın toplantısı düzenleyerek Perşembe günü İzmit Belediye Meclisini araç alımını son bir kez görüşmek için olağanüstü toplantıya çağıracağını açıkladı. 

"BİR TEK SİZ HATIRLAMIYORSUNUZ"

 Tarafsız basın(!) bu kez İzmit Belediye Başkanını Ak Parti Meclis üyelerinin Gaziantep’e gitmesini fırsat bilerek bu kararı almakla suçladı. Bir belediye başkanı işini gücünü bırakacak ve muhalif meclis üyeleri ne zaman nereye gidecek onları takip edecek öyle mi? Üstelik aynı belediye başkanı muhalif meclis üyelerinin şehir dışına gitmelerine göre meclis toplantılarını ayarlayacak öyle mi? Dervişin zikri neyse fikri de odur diye boşuna söylememiş atalarımız. TBMM’yi gece yarısı toplantıya çağıranları da biliyor bu toplum. 26 maddelik ittifak yasasını gece yarısı apar topar televizyon yayınının olmadığı saatlerde geçirilmesini de hatırlıyor. Bir tek siz hatırlamıyorsunuz sanırım ki İzmit Belediyesini buna benzer işleri yapmakla suçluyorsunuz. 

"DERTLERİ 1 BELEDİYEYİ HALKIN GÖZÜNDE YOK ETMEK "

Siz bütün rakamlar ortadayken sırf kaybettikleri İzmit Belediyesi başarılı olmasın diye kamuyu ve kamuoyunu zarara uğratanların bu yaptıklarını yazmayacaksınız ama halkın bakışını ve algısını başka tarafa yönlendirmek için böyle bir şekle başvuracaksınız öyle mi? Yazık. Siz ancak kararın çıkmaması için kaç kişi gelecek, kaç kişi gelmeyecek hesabını yapmak için gayret sarf edersiniz. Keşke aynı gayreti siyasi rekabet için halkın haklarının havaya uçmasına göz yuman meclis üyelerini deşifre etmek için de gösterebilseydiniz. O zaman belki tarafsız basın ilkesine bir nebze yaklaşmış olurdunuz. Ya da aslında herkesin bildiğini yazın ‘Ben tarafım kardeşim. Tarafım ve karşı taraf doğru da olsa ben yanlış diye yazacağım ve hatta yazıyorum da’ deyin alnınızın tam ortasından öpeyim. Bunları yazarken gerçek manada gazetecilik yapan, ekmeğinin derdinde olan, herkese, her kesime eşit yaklaşmaya çalışırken gerçek gazeteci bayrağını taşımaya çabalayan basın emekçisi kardeşlerimi bu konuların tamamından tenzih ederek alınlarından öpüyorum. Son olarak da şunu hatırlatmak istiyorum ki bu kentte iktidar partisinin elinde 12 tane belediye var. Muhalefetin ise sadece 1. Dertleri o 1 belediyeyi de mübalağalarıyla halkın gözünde yıpratarak yok etmeye çalışmak. Ancak unutmayın ki mübalağa anarşisttir, zıttını celbeder."