AKP Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş dün İzmit Belediyesi'ni hedef alarak "Seçilmiş meclis üyelerine, belediyenin bilbordlarını dahi kullandırmayan bu zihniyet; Büyükşehir Belediyesine ait bir parktaki kafenin kendilerine verilmesine rağmen, hala "mağdurum" şarkısından medet umuyor..." demişti. İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu'da sosyal medyadan bir açıklama yayınlayarak Tutuş'a cevap verdi. Şakoğlu "İzmit Belediyesi AKP grup başkan vekili Muharrem Tutuş yine altın yumurtlamış." diyerek şunları kaydetti;

"YOLUMUZU AÇMIŞ VE TEŞEKKÜRÜ HAK ETMİŞ"

Demiş ki “Tapusu Büyükşehir Belediyesine ait olan ve üç buçuk yıldır elinizi bile sürmediğiniz bir parkın, yalandan kavgasını veriyorsunuz” Bunları hatırlatarak yolumuzu açmış sağ olsun ve bir kez daha teşekkürü hak etmiş Sayın Tutuş. Bizim 3 yıldır elimizi sürmediğimizi iddia ettiğiniz Cumhuriyet Parkı 16 yıl sizin elinizde değil miydi de biz yapmaya kalkınca mülkiyetin sizde olduğu aklınıza geldi? Soru net, amacınız Cumhuriyet Parkını yapmak mı yoksa önündeki, içindeki ‘Gülümse İzmit’ ya da ‘İzmit Belediyesi’ tabelalarını kaldırıp Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tabelalarını koymak mı? 

"ŞİMDİLİK TADINI ÇIKARTIN"

Sabri Yalım Parkı için de aynı şey geçerli. Parkın içindeki İzmit Belediyesi tarafından yapılan Gülümse İzmit ve İzmit Belediyesi logolu, Fatma Kaplan Hürriyet imzalı tabelaları, bankları kaldırmak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi logoluları koymak için mi bütün bu kuru gürültü?  Parkın içindekileri kaldırın diye yazı yollamışlar. Kendi ihtiraslarınızı kendi ağzınızla haykırıyorsunuz ama şunu unutmayın ki kimseye değil, bize kazandırıyorsunuz. Aklınızın arkasındakileri artık sadece biz değil yine sizin sayenizde bu kentin insanları da görüyor. Kocaeli'nin her yerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi logoları varken İzmit Belediyesi tabelaları için bu kadar sıkıntı yapmayın, topunuzla tüfeğinizle, el birliği ile saldırıyorsunuz. Unutmayın hala sizde 12 tane bizde 1 tane belediye var. Şimdilik tadını çıkartın."

Bakan Koca'dan 'ilaç eksikliği' ve 'sahte ilaç' iddialarına açıklama! Bakan Koca'dan 'ilaç eksikliği' ve 'sahte ilaç' iddialarına açıklama!

80324588-b767-4c6b-bb12-483e6b7d069d

97c00203-c278-47cf-acbf-01f99d5df6d2

69039254-ffa2-4943-97da-cf0e4221b26b

ac7200aa-b616-48cb-8b73-fb884a0ec29d