İzmit Belediyesi ve Firdevs Çalışkan Resim Atölyesi iş birliğiyle gerçekleşen ‘’Hal” isimli resim sergisi, Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. 13 sanatçının oluşturduğu 48 eser Sanat Galerisi’nde sergileniyor. Birbirinden değerli çalışmaların yer aldığı sergi 7 Mayıs’a kadar Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde sanatseverlere açık olacak.

YOĞUN KATILIM

Sergi açılışına İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, Firdevs Çalışkan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Kocaeli Şube Başkanı Meral Dönmez ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

“BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Programda konuşan İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu tüm konuklara İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in selamlarını ileterek, “Bu sergi alanımızda çok güzel işler yapılıyor. Bu serginin de Firdevs hocamın katkılarıyla gerçekleştirildiğini görmek beni çok mutlu ediyor. Bu sanat eserlerini oluşturan ellerinize, emeklerinize sağlık. Burada olmaktan çok mutluyum” dedi. 

“13 SANATÇININ 48 ESERİ YER ALIYOR”

Firdevs Çalışkan Resim Atölyesinin kurucusu Firdevs Çalışkan da sergi açılışında yaptığı konuşmada, “Sergimize katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum. Sergimize 13 sanatçının 48 eseri bulunuyor. Burada sanatın içinde olmak, araştırmak, coşku ve heyecan ile üretmek için bir araya gelmiş sanatçıların eserleri yer alıyor. 

“TÜM SANATSEVERLERİ SERGİMİZE BEKLİYORUZ”

Eserler son dönem çalışmalarından olup yağlı boya ve karışık teknik üzerinde yoğunlaşılarak oluşturuldu. Aynı atölyede farkı renkler farklı haller içinde oluşan çalışmalarımızı sizler ile paylaşmak için tüm sanatseverleri 2-7 Mayıs tarihleri arasında Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisindeki sergimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

SERGİDE ESERİ BULUNAN İSİMLER

İzmit Belediyesi Gelir Birimi  hafta sonu açık! İzmit Belediyesi Gelir Birimi hafta sonu açık!

Aslı Kırgeç, Ayşe Kaboğlu, Filiz Tesbihcioğlu, Firdevs Çalışkan, Hediye Ferah, Meral Gür, Nilgün Uslu, Selma Kahraman, Şenay Güner, Serap Ünal, Seyhan Özzaim, Vehbiye Başkan, Vildan Canarslan.