Yıldız’ın cenazesi bugün ikindi namazına takiben Yahya Kaptan Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

HER KESİMDEN KATILIM

Cenaze törenine kent siyaseti, iş dünyası ve sevenleri katıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti’den Koray Aydın, Lütfü Türkkan, KOTO Başkanı Necmi Bulut, CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Güzel Parti Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve 7. Bölge Koordinatörü Cumali Durmuş, CHP MYK Üyesi Tahsin Tarhan,  Saadet Partisi  Milletvekili Birol Aydın ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Kocaeli  Belediyesi Başkanı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Demokrat Kocaeli Onursal Başkanı Ali Genç, Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, BBP İl Koordinatörü Metehan Küpçü  Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, CHP İl Başkanı Bülent Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Nusret Acur, DEVA Partisi İl Başkanı Zeynep Aydın Sudan, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, KESOB Başkanı Kadir Durmuş, Türk Eğitim-sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, TBMM eski Başkanvekili Haydar Akar, AK Parti geçmiş dönem İlçe Başkanı ve Milletvekili adayı Ali Güney, AK Parti geçmiş dönem İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP eski dönem İl Başkanı Yunus Emre Kurt, MHP eski dönem İl Başkanı Aydın Ünlü, İZAYDAŞ İnsan Kaynakları Şefi Sinan Binbay, İYİ Parti Protokol Müdürü Sinan İnce, siyasi partiler ilçe başkanları, meclis üyeleri , partililer ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp Image 2023-08-14 at 21.43.56

"KARDEŞİMİ KAYBETMİŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"

Meral Akşener Yıldız'ın saygı timsali bir insan olduğunu belirterek şunları ifade etti; “Şanbaz Yıldız benim çok eski tanıdığım biri ben Kocaelili’yim biliyorsunuz. Nerdeyse abimin il başkanlığı döneminden tanıdığım insanlardan biri. Ailesini, çoluğunu çocuğunu tanırım dolayısıyla bir siyasi arkadaşlığın, dostluğun ötesinde. Kardeşimi kaybetmiş gibi hissediyorum birincisi bu. İkincisi bir dava arkadaşımı, il başkanımızı kaybettik. Yeri çok zor doldurulacak bir arkadaşımızı kaybettik. Son derece fedakar insanları kırmayan, incitmeyen saygı gösteren, saygı timsali bir insandı. Allah mekanını cennet etsin inşallah cennette buluştursun. Gerçekten yeri zor dolacak bir kardeşim” dedi.

resize_Sanbaz-Yildiza-son-veda1

WhatsApp Image 2023-08-14 at 21.43.58

resize_WhatsApp Image 2023-08-14 at 18.53.45

resize_WhatsApp Image 2023-08-14 at 18.53.45 (1)

Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de! Kocaeli’deki o üniversiteyle ilgili 7 karar Resmi Gazete’de!

resize_WhatsApp Image 2023-08-14 at 18.53.44 (1)