Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit İlçe Başkanı’nı atama konusunda görüşmelerini bu hafta sonu tamamlayacağını önümüzdeki hafta genel merkeze sunmayı hedeflediğini söyledi

 ATAMA YAPILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nde milletvekilli aday adaylığı için genel merkezin yönergesi sonrasında görevinden istifa eden Hakan Çakar’ın ardından ilçe yönetiminden de istifalar olunca yönetim kurulu da düşmüştü. Bu çerçevede tüzük gereği genel merkezin onayıyla ilçe başkanlığı için atama yapılacak ve yönetim kurulu oluşturulacak. Bu çerçevede henüz atama yapılmayan İzmit İlçe Başkanı’nın kim olacağı merakla bekleniyor.

 ‘GÖRÜŞMELERİMİ SÜRDÜRÜYORUM’

Konu ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit kentimizin vitrin ilçesi bu nedenle ince eleyip sık dokuyoruz diyerek, “Göreve geldikten sonra İzmit İlçe Başkanlığı’na kimin atanacağı konusun ivedilikle ele aldık. Öncelikle önceki dönem il başkanlarımla, mevcut milletvekillerimizle, İzmit Belediye Başkanım Fatma Kaplan Hürriyet ve kanaat önderleriyle görüşmeler gerçekleştirdik. Bu hafta sonuna kadar görüşmelerimi devam ettireceğim” ifadelerini kullandı.

 ‘GENEL MERKEZE SUNACAĞIZ’

Başkan Sarı, “Görüşmelerimizde ve kamuoyunda öne çıkan isimlerle de görüşüyoruz. Bu önemli görevi üstlenip üstlenemeyeceklerini soruyoruz. Aldığımız yanıtlara göre isimleri belirliyoruz. Önümüzde çok kritik bir seçim var. Böylesi bir görevi üstlenecek ismin özveriyle görev yapması gerekiyor. Tüm bunların bilinciyle en iyi ismi belirleyip önümüzdeki hafta genel merkezimize bildireceğiz. Onay aldıktan sonra başkanımız kurulu ile birlikte göreve başlayacak” dedi.

AFAD, fay hattının kırıldığını açıkladı! AFAD, fay hattının kırıldığını açıkladı!