Rusya'nın, Ukrayna topraklarına başlattığı operasyon 3'üncü gününde havadan ve karadan devam ediyor.

Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı... Dikkat! DSÖ'den maymun çiçeği uyarısı...

Donbas bölgesinden ve Belarus sınırından giren Rus güçler, başkent Kiev'e kadar ilerledi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ise başkent Kiev'den yaptığı paylaşımlarla "Hiçbir yere gitmediğini" vurgulamaya devam ediyor. Zelenski, Kiev ve çevresi kontrol altında olduğunu duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'in gecenin zor geçeceği ve Kiev'in kaybedilmemesi gerektiği uyarısı sonrasında, şehirde ağırlıklı olarak meskun mahallelerin olduğu bölgelerde sabaha kadar çatışma ve patlama sesleri duyuldu.

Ukrayna güçleri başkent Kiev'in sokaklarında gece boyunca Rus askerleriyle çatıştı. İşte bölgede son yaşananlar...

Ursula Von der Leyen duyurdu: Rus bankları SWIFT sisteminden çıkarılıyor


Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in açıklamasında "İlk olarak, belirli sayıda Rus bankasının SWIFT'den kaldırılmasını sağlamayı taahhüt ediyoruz. Bu onların dünya çapında faaliyetlerini durduracak ve Rusya'nın ihracat ve ithalatını etkin bir şekilde engelleyecektir " dedi.

Harkov'da çatışmalar şiddetlendi

Ukrayna’nın doğusunda bulunan ve Donbass bölgesine yakın olan Harkov şehrinde bu gece çatışmalar şiddetlendi.

Lugansk bölgesinde patlama: Petrol tesisine füze saldırısı

Ayrılıkçı Lugank Halk Cumhuriyeti’nin Ateşkes Ortak Kontrol ve Koordinasyon Merkezi’ndeki ofisine göre, Rovenki kentindeki petrol tesisinde patlama meydana geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı doğruladı: Rus gemileri saldırıya uğradı

Rusya Savunma Bakanlığı, silah bırakan Ukrayna Sınır Muhafızlarını tahliye eden Rus gemilerinin saldırıya uğradığını duyurdu.

Rusya'nın 'vur emri' vermesi üzerine: Yüzbinlerce Ukraynalı yollara düştü

Rusya Savunma Bakanlığı, Kiev'in müzakereyi reddetmesi üzerine tüm birliklere bütün istikametlerde saldırıya geçme emri verdi. Saldırıların şiddetlenmesi ve can güvenliğinin ortadan kalkması üzerine sayıları yüzbinleri bulan Ukrayna vatandaşı komşu ülkelere sığınmak için sınırlara yöneldi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ülkedeki son durumu açıkladı.

Rusya’da Twitter’a erişim kesildi

Rusya’da (TSİ) 13:00 sularından itibaren başta Moskova olmak üzere çok sayıda şehirde Twitter’a erişim sağlanamıyor.

Gün içerisinde zaman zaman Facebook ve Instagram’a da erişim sıkıntıları yaşanmıştı.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), dün yaptığı açıklamada, sosyal medya sitesi Facebook’a erişime kısmi kısıtlama getirildiğini duyurmuştu.

Kremlin: Putin 'dur' emri verdi ancak Ukrayna müzakereyi reddetti

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün müzakere beklentisiyle orduya ilerlemeyi durdurma talimatı verdiğini ancak Ukrayna tarafının müzakereyi reddetmesi nedeniyle Rus güçlerinin bugün ilerleyişini sürdürdüğünü belirtti.

Peskov, "Rusya'nın askeri operasyon planı yeniden başladı. Bugün öğleden sonra ana güçler ilerlemeye devam etti" ifadelerini kullandı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Kiev'in müzakereyi reddetmesi üzerine tüm birliklere bütün istikametlerde saldırıya geçme emri verildiğini açıkladı.

Ukrayna'dan Elon Musk'a çağrı

Ukrayna Dijital Bilgi Bakanı Mykhailo Fedorov, Twitter'dan bir paylaşım yaparak Elon Musk'tan Ukrayna'ya Starlink istasyonları ve uydu internet erişimi sağlamasını istedi.

Fedorov, "Siz Mars'ı kolonileştirmeye çalışırken Rusya Ukrayna'yı işgal etmeye çalışıyor! Roketleriniz uzaydan başarılı bir şekilde inerken Rus roketleri Ukraynalı sivil halka saldırıyor! Ukrayna'ya Starlink istasyonları sağlamanızı ve Rusları ayağa kaldırmanızı rica ediyoruz" dedi.