Zor ve oldukça üzerinde düşünülmesi gereken günler geçiriyoruz.

Siyaset kurumunda bulunanların kendi partisi dışındaki siyasi partilere ve mensuplarına saygı duymadığı günleri yaşıyoruz.

Toplumda ayrışmanın öne çıktığı,  bizden olanlar bizden olmayanlar şeklinde değerlendirmelerin yapıldığı bu süreçte öyle kelimeler öyle cümleler kullanılıyor ki, insan olan utanıyor.

Terbiyenin kalmadığı, seviyenin yerlerde süründüğü günlerdeyiz.

Tam bir ahlaksızlık, çukuruna düşmüş gibiyiz.

Örnek mi?

Bir seçilmiş meclis üyesi bir seçilmiş milletvekiline, ülkenin ana muhalefet partisinin genel başkanına yönelik kendi sosyal paylaşım sitesi hesabından burada yazamayacağım kelimeler yazarak paylaşımda bulunuyor.

Böyle bir paylaşımı,

hangi siyasi partiden olursa olsun hiç fark etmez.

insan olan hele halkın oylarıyla seçilmiş bir kişi nasıl yapar?

AKP’nin İzmit Belediyesi ve aynı zamanda da Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olan Fikret Hocaoğlu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı paylaşım akılla, mantıkla ve daha da önemlisi terbiye ve ahlakla açıklanacak bir paylaşım değildir.

Bu paylaşımı insan hangi ruh haliyle yapar bilemem, eğer bir ar damarı varsa o çatlamıştır.

CHP’liler bu paylaşıma tepki göstermek için dünkü KBB Meclis toplantısına gittiler, özel güvenliklerle aralarında tartışma çıktı.

Herkesin takip etme hakkı olan meclis toplantısını takip etmek için içeri girip Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olan Fikret Hocaoğlu’nu protesto ettiler.

Özür dilemeye ve istifaya davet ettiler.

Peki AKP’liler ne yaptı?

AKP’liler bu paylaşıma tepki göstermediler. Hatta destekleyenler oldu.

AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral, Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir, paylaşımla ilgili tek bir kelime kullanmayarak CHP’lileri meclisi bastı diye eleştirdiler.

Değerli okurlar,

Paylaşımını daha sonra silse de Fikret Hocaoğlu’nun yaptığı,

saygısızlıktır, ahlaksızlıktır ve terbiyesizliktir.

Umarım ve dilerim bu paylaşımından sonra toplumdan özür diler.

DİP NOT: AKP’lilerin yaptığı bu ilk değil. Halen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde

Birinci Hukuk Müşaviri olarak görev yapan, AKP’de milletvekili aday adayı olan

Av. Necmi Özen CHP’li kadınlara yönelik pankarttaki sözlerin değiştiği bir paylaşımda bulunmuş ve sonradan kaldırmış ve sehven paylaştım açıklamasında bulunmuştu.