Airfryer ve robot süpürgelerin ithalatında yeniden gözetim uygulaması Airfryer ve robot süpürgelerin ithalatında yeniden gözetim uygulaması

İyi Parti Kocaeli Başkanı Nusret Acur, "Bir tarafta bizim temelini attığımız metroları bile bitiremeyenler diğer tarafta bu ülkeye milyonlarca yeni yuva kazandıran, Türkiye’yi demir ağlarla ören AK Parti var” diyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a Kocaeli metrolarını sordu.

İl Başkanı Nusret Acur, yazılı açıklamasında, "AK Parti, Millet İttifakı belediyelerini diline dolaşım durumda. İlimize gelen her bakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere Millet İttifakımızın belediye başkanlarını diline doluyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da, İmamoğlu’ndan bahsederken, “Bir tarafta bizim temelini attığımız metroları bile bitiremeyenler diğer tarafta bu ülkeye milyonlarca yeni yuva kazandıran, Türkiye’yi demir ağlarla ören AK Parti var” demiş.

İmamoğlu’nun İstanbul tarihinin en fazla metro yapan belediye başkanı olmasını bir yana koyup, Sayın Kurum’a şunu sormak istiyoruz: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha birkaç ay önce, ‘Kocaeli’de; Gebze Sahil - Darıca OSB metrosunun, ilk etabını Mayıs 2023’de; tamamını 2024 başında hizmete açacağız’ dedi. Sayın Bakan, Gebze Sahil - Darıca OSB metrosuna bu ayın kaçında bineceğiz? Siz en iyisi İstanbul’un metrosunu bırakın, Kocaeli’nin metrosuna bakın!" dedi.