Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bir ailenin köpeğinin Suriyeliler tarafından öldürüldüğü iddiasıyla başlayan olayda, Suriyelilerin Ağrılı bir ailenin evine yürüdüğünün iddia edilmesi üzerine, vatandaşlar sokağa dökülerek sloganlar eşliğinde yürümüştü.

Kocaeli Valiliği olayla ilgili, yabancı uyruklu 10 kişinin sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındığını duyurmuş, ev basma iddiasını yalanlayarak gerçeğe aykırı haber ve görüntülere itibar edilmemesini istemişti.

Olayın ardından Emniyet, köpeğin ölüm sebebinin tespit edilmesi için numuneler alınmak suretiyle gerekli incelemelerin yapıldığını duyurmuştu.

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, basın kuruluşlarına olayın provokasyon olduğunu iddia ederek, sokağa çıkıp sloganlarla yürüyüş yapan vatandaşların Dilovası’nda yaşamadığını, Kocaeli merkezinden toplanıp gelen Zafer Partililer olduğunu söyledi.

Zafer Partisi Milletvekili adayı Zekai Kahyaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla AKP'li Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'e yanıt verdi.

Zekai Kahyaoğlu paylaşımında şunları kaydetti:

"ŞAŞKINLIKLA OKUDUM!"

İlimiz Dilovası Ilçesin’de meydana gelen gelişmelerle ilgili Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in açıklamalarını dikkatlice ve olabildiğince hayret ve şaşkınlıkla okudum.

İlçemde yaşayan sığınmacı ve mültecinin yasa dışı hiç bir eylemine ve halkımın huzurunun bozulmasına izin vermeyeceğim açıklaması yapmasını beklerdik.

TAM BİR DENSİZLİKTİR

Nahoş gelişmeler karşısında buna tepki koyan ve yürüyen vatandaşlarımızın Zafer Partililer olduklarını, bunların İzmit’ten geldiklerini iddia etmek ve bunların kimliklerinin kamerayla çekip yapılarak tespit edildiğini ,olayı provoke ettiklerini söylemek tam bir densizliktir.

Mühendis, mimar ve şehir plancıları sordu: Boşuna mı okuduk? Mühendis, mimar ve şehir plancıları sordu: Boşuna mı okuduk?

Dilovası’da,İzmit’te,Karamürsel ve Kandıra’da Kocaeli’nin ilçeleridir.

GEREKİRSE TÜM ZAFER PARTİLİLERİ ORAYA YIĞARIZ

Evet gerekirse bu tür nahoş hadiseler karşısında ilimizde yaşayan bütün Zafer Partilileri ve hemşerilerimizi oraya yığarız.

Akp’nin her türlü eylemine otobüslerle insan taşıyan bir belediye başkanı mı söylüyor bunları?

Evet bizler Zafer Partiliyiz ve iktidarın sığınmacı ve mülteci politikalarına şiddetle karşıyız,karşı çıkmaya devam edeceğiz.

BUNLAR ÜLKEMİZ İÇİN TAM BİR TEHLİKE

Ülkemiz için bunların tam bir baş belası ve tehlike olduğunu görüyor ve söylüyoruz.

Daha büyük ve daha üzücü olayların yaşanmaması İçin uyarılarımızı şimdiden yapıyoruz ve demokratik haklarımızı kullanıyoruz ve kullanmaya devam edeceğiz.

Sayın başkana önerim ve tavsiyemdir.

İlçelerinde sığınmacı ve teröristlerin huzur bozmasını engellesin,onlara cesaret vermekten vaz geçsin."