İYİ Parti Kocaeli milletvekili aday adayı ve İl Kadın Kolları Politikaları Başkanı Pelin Dönge, açıklanan milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından bugün partiden istifa ettiğini açıkladı.

Dönge, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

"Kıymetli dava arkadaşlarım,

2017 yılında partimizin kurucusu, İzmit ilçe Başkanlığı kurucu yönetim kurulu üyeliği ve en son şerefle 4 yıl boyunca sürdürdüğüm kadın politikaları Başkanlığı görevlerinde bulundum.

Yaklaşık 6 yıl boyunca gece gündüz, uzak yakın, kolay zor demeden ailemden çaldığım tüm vaktim ve emeğim ile partimin cefasına maddi manevi talip oldum.

Peynirci Nizamettin Çetin vefat etti Peynirci Nizamettin Çetin vefat etti

Kadın politikaları Başkanlığım süresince İYİ kadınlar olarak bağrımızdan gönüllü alaylar çıkardık, çığ gibi büyüdük. Büyük projelere hep birlikte imza attık. Tüm tehditlere göğüs gererek, sokakta yürürken bize selam vermeye çekinilen günlerden, bugünlere büyük bir seferberlik ruhu ve büyük bir özveri ile ulaştık, tarih şahittir. En çokta partide birlikte görev yapma şerefine nail olduğum kızkardeşlerim şahittir.

Bugün geldiğimiz noktada ise öncelikle bi kadın olan genel başkanımızın şehri Kocaeli'de seçilebilir sırada tek bir kadın arkadaşımız dahi yoktur. Buna layık bulunmamıştır. Bunca yıl hizmet ettiğimiz şey ise sadece partimin kadınlarının, karşılığı hiç bir şekilde ödenemeyecek emekleri üzerine basılması olmuştur.

Görevim boyunca inancım,partimin bir kadın liderin öncülüğünde bir kadın hareketi, bir kadın gücü olduğu ve zafere kadınlarla yürüyeceğimiz olmuştu. Bu inancımı anlattığım tüm kadın arkadaşlarımdan bu yanılgı için çok özür diliyorum.Ama biliniz ki her biriniz en az büyük emekler vererek meclise taşıdıklarınız kadar değerlisiniz ve her biriniz tek tek bu makamlara layıksınız.

Kadınlarımızın hakettikleri yerlere bir gün muhakkak geleceğine ve bu ülkeyi muhteşem yarınlara taşıyacağına inancım sonsuzdur.

Benim için din üzerinden siyaset yapmak ile kadın emeği üzerinden siyaset yapmak arasında hiç bir fark yoktur.Her ikisi de hakkaniyet ile yapılmadığında,istismara dönüşür.

Bu duygu ve düşünceler ile yaklaşık 6 yıldır içinde bulunduğum siyasetten inandığım tüm değerlerin ve doğruların gereği olarak ayrılıyor,birlikte çalıştığım tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."