Büyükakın, MHP Gebze Teşkilatı ile buluştu

MHP Gebze İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Büyükakın, “Alpaslan’dan başlayan Anadolu ruhu lazım olduğunda ortaya çıkıyor. Bu ruh hepimizin mayasında var” dedi.

Büyükakın, MHP Gebze Teşkilatı ile buluştu

MHP Gebze İlçe Teşkilatı ve Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden Büyükakın, “Alpaslan’dan başlayan Anadolu ruhu lazım olduğunda ortaya çıkıyor. Bu ruh hepimizin mayasında var” dedi.

14 Şubat 2019 Perşembe 13:51
Büyükakın, MHP Gebze Teşkilatı ile buluştu

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Milliyetçi Hareket Partisi Gebze İlçe Başkanlığı’nı ve Gebze Ülkü Ocakları’nı ziyaret etti. Büyükakın’ı MHP İl Başkan Vekili Murat Yılmaz, Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural, İl ve İlçe yöneticileri karşıladı. MHP’nin yeni Gebze ilçe yönetiminin hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Büyükakın, “Alpaslan’dan başlayan Anadolu ruhu lazım olduğunda çıkıyor, bu ruh hepimizin mayasında var. Bizimde varlık sebebimiz milletimizi bu ruhla yaşatmak. Milletler ruhlarıyla yaşar, ruhu olmayan milletlerin yaşama şansı da yok” dedi.

BU MİLLET KÜLLERİNDEN DOĞAR
O ruhu unutmadan bu memlekete hizmet etmek gerektiğini de kaydeden Büyükakın, “Aleme nizam vermek özetle bizim ceddimizin de bizim de ortak çizgimiz. Önümüzdeki seçimlerde de bu ruhu yaşatmak için çalışacağız. Bunun bir beka meselesi olduğunu hepimiz biliyoruz. Yönetici yerli ve milli değilse, bu topraklarla ilgili derdi yoksa, köprü yapmış, yol yapmış bir ehemmiyeti yok. Biz hiçbir zaman vatansız olmadık, bu milletin evlatları her zaman hür bir şekilde yaşamayı bildi. Yok oldu dediklerinde küllerinden doğdu. Çanakkale’de Dumlupınar’da yaşananları biliyorsunuz. Bu millet hiçbir zaman düşmana teslim olmayacak. Siyasi hesapları bir kenara bırakarak memleket için ne gerekiyorsa yapacağız. Liderlerimiz beka için bir karar verdiler, biz bu karara gönül rızasıyla uyacağız, geriye kalan teferruattır” diye konuştu.

EVLATLARIMIZA GURURLA BIRAKACAĞIZ
Belediye başkanlığı ile ilgili bilgi ve beceriye sahip olduğunu da kaydeden Büyükakın “10 yıl belediyede çalıştım, valilik yaptım. Bu şehrin her noktasından haberimiz var. Yetkin arkadaşlarla çalışınca bu kenti daha güzel bir kent yaparız. Artık marka şehirler ön plana çıkmaya başladı. İnsanların burada yaşamaktan mutlu olacağı bir şehir yaratmak için el birliğiyle bu memleketi yükselteceğiz. Evlatlarımıza bu memleketi gururla bırakacağız” ifadelerine yer verdi.

ÜLKÜCÜLER İLE OCAK’TA BULUŞTU
Büyükakın daha sonra Gebze Ülkü Ocakları Şubesi’ni ziyaret etti. Ocak Başkanı Ahmet Çağrı Şakar, Büyükakın’ı “Evinize hoş geldiniz” diye karşıladı. Ülkü Ocağı’ndaki gençlerle de sohbet eden Büyükakın, Cumhur İttifakı’nın önümüzdeki seçimlerde başarıyla çıkacağını söyledi. Önümüzdeki dönemde gençleri geleceğe hazırlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyleyen Büyükakın “Okullara kuracağımız kodlama ve robotik sınıflarıyla gençlerimizin çağı yakalamasını sağlayacağız” dedi.

*********

AK Parti Kadın Kolları’nın Gebze’de düzenlediği toplantıda konuşan Büyükakın, “Altı aylık bebekleriyle hanım kardeşlerimiz buraya geliyor. Biz belediye başkanı olduğumuzda bu fedakarlıkları unutmayacağız” dedi.


“Yaptığınız fedakarlıkları unutmayacağız”


AK Parti Gebze Kadın Kolları tarafından düzenlenen Mahalle Buluşması Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gebze Adem Yavuz, Cumhuriyet, Beylikbağı, Mimar Sinan, Yavuz Selim, Ulus, Hürriyet ve Köşklü Çeşme mahallesinden kadınların bulunduğu toplantıya AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Önder katıldı. Programda konuşan AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, bebekleriyle katılan kadınların fedakarlıklarını unutmayacaklarını belirterek “Bundan sonraki süreçte de bizim arkamızda olan, çocuğunu kucağına alıp buraya gelecek kadınlarımızı, mahcup etmeyeceğiz” dedi.

FEDAKARLIKLARI UNUTMAYACAĞIZ
Programa katılan kadınlara hitap eden AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın “Memleket işi hakikaten gönül işi. Elindeki bileziği imkanı olmamasına rağmen Cumhurbaşkanımıza veren kadınları unutmayacağız. Bizim milletimiz büyük bir millet, fedakar bir millet. Altı aylık bebekleriyle hanım kardeşlerimiz buraya geliyor. Onları görüyorum. Biz belediye başkanı olduğumuzda bu fedakarlıkları unutmayacağız. Bundan sonraki süreçte de bizim arkamızda olan, çocuğunu kucağına alıp buraya gelecek kadınları, sizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.BELEDİYECİLİK ONUN MESLEĞİ
Büyükakın “AK Parti hizmet çıtasını çok yüksek bir noktaya getirdi. Öyle ki, vatandaşlar yapılan hizmetlere alıştıkları için bunun hep böyle olduğunu zannediyorlar. Doğalgaz, elektrik, su gibi hizmetler kesilirse olmadığı fark ediliyor. Eksikleri olan yerlerde hizmetleri yine AK Parti yapar. Biz bu işleri biliyoruz, bugüne kadar hep hizmetlerin içindeydim. Bu kentin neresinde ne var ben de bilirim, Zinnur Bey de bilir. Kendisi şehir planlamacısı, belediyecilik onun mesleği” ifadelerine yer verdi.

PROJELERİMİZİ HAZIRLIYORUZ
Gebze’de metro çalışmasının başladığını hatırlatan Büyükakın, Gebze şehir içi trafiği rahatlatacak çözümleri de hızlı bir şekilde hayata geçireceklerini söyledi. Askeri alandan alınan arsanın ise, kamuya ait hizmetlerin de olacağı bir Millet Bahçesi’ne dönüştürüleceğini de kaydeden Büyükakın “Projelerimizi hazırlıyoruz, ama bu projelerimizle ilgili vatandaşlarımızın da fikirlerini alacağız. Ayrıca ben de ilçelerimizde halk toplantıları yapacağım, vatandaşlardan kopuk bir idare olmayacak” ifadelerine yer verdi.

HALK MECLİSLERİ KURACAĞIZ
AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, toplumun anneler tarafından yetiştirildiğini belirterek “Önümüzdeki dönemde ağırlıklı olarak sosyal belediyecilik yapacağız. Biz sosyal faaliyetlerin gerektirdiği her şeyi yaparken, karşılığı olan fiziki mekanları da yapacağız. Gebze’de her 10 ailede 7 – 8’inde araç var. Dolayısıyla ulaşım sorunu acil bir sorundur. Bizim temel gayemiz insandır. Bizim insanımız her şeyin en iyisine layıktır. İsrafa kaçmadan, hak ve adalet çerçevesinde çalışacağız. Hep beraber yerinden, katılımcı yönetim yapacağız. Her mahallede halk meclisleri yapacağız ve buradan alacağımız tavsiyeleri alacağız ve vatandaşlarımızı memnun edeceğiz” dedi.

BİZ ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE İNANIYORUZ
AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar ise, ülkenin geçmişte karanlık günlerden geçtiğini söyleyerek “Bizi yine o günlere çevirmek isteyenler var. Sonradan eyvah dememek için bugünden çalışmamız gerekiyor. Küçük hesaplarla önümüzü kesmek isteyenlere sizler fırsat vermeyeceksiniz. İnandığımız zaman başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Biz ülkemizin geleceğine inanıyoruz, hep birlikte 31 Mart akşamına kadar sandıklara sahip çıkacağız” diye konuştu.

YİNE BİRİNCİ OLACAĞIZ
Programda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, beşinci mahalle buluşması yaptıklarını belirterek “Bugünlere gelebilmek için çok ciddi mücadeleler verdik, hep birinci parti olduk. 31 Mart akşamı yine biz birinci parti olarak çıkacağız. Dünyanın bu seçime bakışı bir yerel seçim değil, bu inanç ve gerçeklikle çalışmaya devam edeceğiz. Kadınların inanmadığı hiçbir dava başarıya ulaşamaz. Teşkilatçılık dertli insan işidir, vatanımızın selameti için çocuklarımızı evde bırakıp geldik. Bu seçimde bayrak devredilecek. Yeni adaylarımız var. Adaylarımızı size emanet ediyoruz” dedi.

************

Kocaeli’ni sporda marka bir kent haline getirmek istediklerini belirten Büyükakın, “Sporcu fabrikası haline gelen Spor Kenti Kocaeli’mizde marka yönetiminin bir parçası olarak, bu kentin sporla yaşamasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

“Spora ve sporcuya yatırımlar devam edecek”

Büyükakın son olarak Gebze’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yöneticileri, antrenör ve sporcuları  Gebze Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın yanı sıra AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz, AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın ve amatör spor kulübü yöneticileri katıldı.

SPORLA YAŞAYAN BİR ŞEHİR
Konuşmasında sporun da bina yapımı gibi bir mimariye ihtiyacı olduğunu ifade eden Büyükakın, “Tüm boyutlarıyla sporu doğru tasarlanması gerekiyor. Eğer doğru tasarlamayla başlamazsak elde etmek istediğimiz sonucu alamayız. Küçük çocuklara ilk başta temel spor eğitimleri verdikten sonra, kendilerine uygun branşlara yönlendirmeliyiz. Ardından doğru spor branşına yönlendirilen çocukların takip edilmesi gerekiyor. Elbette tüm vatandaşlarımızın profesyonel olarak sporla uğraşmasını bekleyemeyiz, ama insanların sporla yaşadıkları bir şehir oluşturmamız mümkün” ifadelerine yer verdi.

DÜNYA ÇAPINDA BİR SPOR TAKIMI
Spor konusunda gerekli tesis altyapısının sağlanmasının yanı sıra uygun öğreticilerin de olması gerektiğini kaydeden Büyükakın “Günümüzde artık şehirler birbiriyle yarışıyor. Biz de Kocaeli’ni dünyada marka şehir yapabiliriz. Kentimizin marka yönetiminin bir parçası olarak, uzun vadede olimpiyat sporcusu yetiştirmeye devam etmeliyiz. Bunların tesis ve ekonomi alt yapısının doğru yönetilmesi lazım. Kafa kafaya verip bu şehirde yapılması gereken işleri doğru planlarsak, uzun vadede olimpiyat sporcusu yetiştirmemiz, dünya çapında spor takımlarına sahip olmamız mümkündür” dedi.

HER BRANŞA DESTEK VERECEĞİZ
Kentin sporla yaşamasına yönelik çalışmaların sürdürüleceğini ifade eden Büyükakın, “Başkanımızın desteğiyle sporcu fabrikası haline gelen Spor Kenti Kocaeli’nde kentimizin marka yönetiminin bir parçası olarak, bu kentin sporla yaşamasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İmkanlarımız elverdiği ölçüde seçildiğimiz günden itibaren her branşın destekçisi olmayı devam edeceğiz. Bir taraftan da sporcu gençler yetiştirerek, aynı zamanda bu kentin sporla yaşamasına yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

DOĞAN HER ÇOCUK HEDEF KİTLEMİZ
Amatör spor kulübü yöneticilerine hitap eden AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Zinnur Büyükgöz ise spor konusunda bazı dünya ülkelerinin önemli mesafe kat ettiğini belirterek “Biz spor deyince sadece futbolu anlıyoruz. Halbuki her spor dalında faaliyet gösterecek çalışmalar yapmalıyız. Bütün amatör kulüplerinin öncülüğünde spor çeşidini zenginleştirerek bütün insanlara hizmet etmeliyiz. Doğan her çocuk hedef kitlemiz olacak. İnsana hizmet merkezli bir çalışmayı hedefimize koyup, spora önem vererek hizmet üreteceğiz” dedi.

 

Son Güncelleme: 14.02.2019 13:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.