Büyükşehir ekipleri, Çayırova’da bulunan Şehit Piyade Çavuş Murat Tevlim Üst Geçidinde kuzey asansörü tadilata aldı

Asansörde pano değişimi yapan Büyükşehir ekipleri, sık sık acil stop düğmesine basılmasından dolayı devre dışı kalan yürüyen merdivenler konusunda ise bir açıklama yaptı. Yürüyen merdivenlerde acil durum ihtimaline karşı acil stop düğmesinin iptal edilemediğini bildiren Büyükşehir yetkilileri, tam bu noktada bazı kişilerin bu düğmeye basıp sistemi kapattığını ve bundan dolayı da yürüyen merdivenlerin çalışamaz hale geldiğini belirtti. Yaşanan bu durum en çok asansörleri kullanan dezavantajlı grupları zor durumda bırakıyor.

Ufak Tefek Festival’den büyük eğlence Ufak Tefek Festival’den büyük eğlence

213 KEZ TEKRARLANMIŞ

Enerji, Aydınlatma ve Mekanik İşler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, haziran ayında 213 kez bu durumun tekrarlandığını sistemden tespit etti. Yani bazı kişiler kasıtlı olarak, günde ortalama 7 kez Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim üst geçidinin yürüyen merdivenini acil durum butonuna gereksiz yere basılması sonucu devre dışı bırakmış.

15-20 GÜN KAPALI OLACAK

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin bakımsızlık ya da başka bir nedenden dolayı arızaya geçmesinin söz konusu olmadığını ve bu bağlamda Şehit Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim üst geçidinin kuzey asansörünün güvenlik önlemlerinin ve kullanım konforunun arttırılması nedeniyle 15-20 gün devre dışı kalacağını bölge halkına duyurdu. Böylece Büyükşehir, pano değişimini yaptıktan sonra asansörü devreye alacak. Bu süreçte vatandaşlar yürüyen merdivenleri kullanabilecek.

bakım asansör 1