Seni ve senin yaptıklarını evlatlarına yanlış anlatmış, yanlı anlatmış analara, babalara, dedeleredir öfkem.. Doğru anlatmışlara bir kuru canımız feda olsun.

Seni ve senin yaptıklarını öğrencilerine anlatmamış, anlatmakta yetersiz kalmış, aymazlık yapmış öğretmenleredir öfkem, onlardan olmayan tüm öğretmenlerimizin ruhları şad olsun, ömürlerine bereket olsun.

Seni ve senin yaptıklarını takip etmemiş, izinden gidip de şu memlekete bir hayırlı iş yapmamış bencil, çıkarcı, aymaz ya da basiretsiz, beceriksiz siyasetçileredir öfkem, onlardan olmamışlara selam olsun.

Seni ve senin yaptıklarını anlayamamış, 'kraldan fazla kralcı' olarak senin yüce milletine senden sonra- seni sadece 'boş bir ideoloji' gibi dayayıp durmuş ve bazı kesimlerin 'öfkesi'ni oluşturmuş geçmiş askeri üst yetkilileredir öfkem, onlardan olmamışlara helal olsun.

Bu dört grup çok mühim Paşam…

Gerisi o zincirin halkaları çünkü.

Gerisi dediğime bakma, senin milletin ferasetlidir bilirsin, bilmeyi geçtim bize bunun öyle olduğunu söylemiş olan sensin, bağışla beni.

O feraset sahibi milletin çoğunlukta hala.. Ben söylemiyorum Anıtkabirine gelen ziyaretçi sayıları söylüyor bunu ve oraya imkansızlıktan gelemeyenler de gelenlerden fazla..

Arada kaynamışları, izzet-i nefsine yenilmişleri var onlar da rotayı bulur da..

Bu az sayıda olup da ‘erk’i oluşmuş, sesi daha çok çıkanlar için huzurunda 'utanç' duyuyoruz Atam...

Bir mirasyedi gibi olduğumuz için; bize bıraktığın vatanda bir arpa boyu yol gitmeyi bırak, gerisin geri, neredeyse senden öncesine dönüyor olan tüm değerler bizim için utançtır Atam..

İlke ve devrimlerinin yılmaz bekçiliğini daha layık olarak sürdüreceğiz Atam...

Sana hakaret eden ve tek amacı hainlik etmek olanlara karşı savaşımız sürüyor, sürecek Atam...

Seni çok erken kaybeden milletin seni çok özlüyor, arıyor Atam...

Bugün en 'siyah' gün..

Bugün tüm dünya; en başta Evlatların, seni tüm dillerde ve dinlerdeki 'şükür' ve rahmetle anıyor Atam...

MİNNETTARIZ.

RUHUN ŞAD OLSUN.