"Sevgide güneş gibi ol"

Mevlana’nın ünlü bir sözü olup bu sözleriyle insanlara nasihat vermektedir.

Bilindiği gibi güneş her canlının üzerine eşit olarak doğmakta, batmakta ve onu ısıtmaktadır.

Güneş Dünyaya en yakın yıldız olup güneş sisteminin içinde yer alır. Bugün Dünyamız yaşam için gerekli olan bütün enerjiyi güneşten almaktadır.Güneşin ilk ışıkları dünyaya vurduğu zaman herşey hareket kazanır. Çünkü o herşeye hayat verir ve Gün başlamıştır.

Ona evren tarafından verilen Vazifesini her sabah hiç aksatmadan, karşılık beklemeden, bıkmadan, usanmadan yapar. İyi kötü ayırt etmeden ışığıyla her yeri sarar. Size dokunduğu zaman içinizi ısıtır, neşe, huzur, sevinç ve sağlık verir. Ayrıca o bütün karanlıkları da aydınlığa çevirir.

Evet, İnsanın içindeki sevgi de işte aynen böyledir.

Mevlana, birisini sevip öbürünü sevmeme gibi bir durumdan uzak durmamızı ve herkese eşit davranmamızı ve güneş gibi her canlıya sıcak bir dost olarak yaklaşmamızı öğüt vermekte.

Sevgi derken elbette o çok büyük olan bir sevgidir, o koşulsuz sevgi ve gerçek sevgidir. Hiç hayal kırıklığına uğratmaz, hiç talep de bulunmaz, hiçbir beklentisi yoktur, hiç ayırmaz, hiçbir zaman denetim bilmez, dert keder yaratmaz, bağımlılık ve korku tanımaz, endişe kaygı bilmez, kimseyi tutmaz ve kendisine bağlamaz, bilakis koşulsuz kabul eder ve aynı zamanda koşulsuz serbest bırakır.

Anne Sevgisi de bu sevgiye benzer, çünkü genelde anneler çocuklarını olduğu gibi kabul eder ve severler.

İnsanlar gerçek sevgiyi artık tanımıyorlar, tamamen unuttular diyebiliriz ve bu karanlıkta kalmamızın bir sebebi olabilir. Ayrıca Dünyamızdaki bütün korkuların, tüm hastalıkların, bütün dertlerin esas sebebi de olabilir...

Bence insanoğlunun herşeyden önce Koşulsuz Sevgiyi öğrenmesi gerek… Koşulsuz sevgi, TANRI´nın parçası ve ışığı gibidir. Aynı zamanda ŞIFALIDIR = KUTSALDIR ve bundan dolayı temizleyici ve arındırıcı bir özelliği vardır. O bir enerji, Yaratıcı Güç ve Var olma halidir. Bizler sevginin bir parçası olduğumuzu hatırlamalıyız Her Zaman….

O Koşulsuz Sevgi sizde olduğu ve içinizden taştığı, coşkulu bir duygu yaşattığı zaman sizde her şeye, herkese bu sevgiyi aktararak hayat verirsiniz, neşe, huzur, sevinç ve mutluluk tıpkı Güneş gibi.

Başkalarını da ısıtır, dertlerine çare olur, içlerindeki karanlığı aydınlığa çevirmek için durmadan, bıkmadan verirsiniz o muhteşem ışığınızı. Bırakalım iyi ve kötü insanları ayırt etmeyi olması gerektiği gibi onları olduğu gibi kabul edelim ve özüyle değerlendirelim, içine bakalım.

Ta ki, bir gün gelip, onlarda güneş olduklarını anlayıncaya kadar… Bu böyle sürüp gider tekamüller boyu… Böylece güneşler çoğalır durur evrende, bir başka yere hayat vermek ve aydınlatmak için, neşe mutluluk huzur saçmak için ve herşeyden önemlisi kendini tanımak ve bilmek için, daha da önemlisi ÖZÜNÜ bulmak için…

Unutma! Her şey sende gizli.

Hayatın olumsuzluklarla dolu bir yola girmişse, direksiyondakinin her zaman sen olduğunu hatırla!

Kendini güçsüz hissettiğin kadar güçsüz, güçlü hissettiğin kadar güçlüsün.

Seçimi yapacak olan sadece sensin….

Haydi içimizdeki sevgiyi bulalım, güneş olalım!...

SİZ BİR GÜNEŞSİNİZ!... SİZ BİR YILDIZSINIZ!...KIYMETİNİZİ BİLİN…

Lale ATAMAN        Spiritüel Yaşam Koçu & Eğitmen & Şifa Terapisti

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.