Kocaeli Sualtı Sporları Federasyonu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Sevindikli Göleti’nde düzenlenen Tekne Arkası Gençler ve Büyükler Bireysel Türkiye Şampiyonası nefesleri kesti.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün de finallere katıldığı programa; Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın, Körfez Su Kayağı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sait Yavuz, federasyon yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

YARIŞLAR NEFES KESTİ

Cumartesi günü başlayan ve pazar günü de finalleri gerçekleştirilen Tekne Arkası Gençler ve Büyükler Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda en fazla ilgiyi en küçük yarışmacı konumundaki Üstün Ekinci ile en deneyimli yarışmacı Mehmet Sait Yavuz gördü. İki yarışmacının performansı da izleyenler ve diğer yarışmacılar tarafından büyük alkış aldı.

MADALYALARINI ALDILAR

Filenin Sultanları'na 'Üstün Hizmet Madalyası' teklifi! Filenin Sultanları'na 'Üstün Hizmet Madalyası' teklifi!

Büyük Erkeklerde (18-54 Yaş) Barış Fırıncı birinci olurken, Volkan Ekinci ikinci, Ünal Dost ise üçüncü oldu.Master Erkeklerde (55-70 Yaş) Mehmet Sait Yavuz birinci, Osman Mehmet Tekinel ikinci, Mehmet Kerim Kermen ise üçüncü oldu. Genç Erkekler (10-13 Yaş) kategorisinde ise Rauf Aslan Ekinci birinci olurken, Üstün Ekinci de ikinci olarak başarı elde etti.