İl Göç Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün Valilik Akçakoca'da yabancı uyrukların toplumsal sorununu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Gündem maddesi ‘Düzensiz Göç’ olan toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kocaeli Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, İl Göç İdaresi Müdür V. Mehmet Erkoç, belediyelerin temsilcileri, Kamu Kurum Müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

DÜZENSİZ GÖÇLE MÜCADELE

Düzensiz göçle etkin ve kararlı  mücadele çalışmaları kapsamında bölge illerimiz ve Kocaeli özelinde güvenlik güçlerimizce yakalanarak Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürlüğü Gündoğdu Geri Gönderme Merkezine teslim edilen ve Geri Gönderme Merkezinde idari gözetim altına alındıktan sonra işlemleri tamamlanan 1.313 yabancı uyruklunun 2022 yılı Haziran ayı dahil sınır dışı edildiğini, 2017 yılından itibaren de toplamda 10.395 yabancı uyruklunun sınır dışı edilerek ülkelerine gönderildiğini belirten İl Göç İdaresi Müdür V. Mehmet Erkoç daha sonra ilimizde bulunan yabancı uyruklulara yönelik yapılan çalışmaları içeren sunum gerçekleştirdi.

Prof.Dr. Serdar Filiz: SİYASİ GEÇMİŞİMİZ-2 Prof.Dr. Serdar Filiz: SİYASİ GEÇMİŞİMİZ-2

Düzensiz göçle ilgili il bazında yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda düzensiz göçle mücadele kapsamında alınan önlemler, yapılan çalışmalar ile istatistiki bilgiler paylaşılarak, istişareler yapıldı.

02 (Medium)-1