Sinem Siklon

Tüm Makaleleri

Sinem Siklon

İYİ Kİ VARSINIZ DIŞ GÜÇLER!

Batılı demokrasilerden gelen bir lider neden Erdoğan ile yan yana gelip bir fotoğraf karesi verir ve onunla görüşür?

Ülkenin Çivisi Çıkmış Yahu!

Türkiye’nin sosyolojik çivisi gerçekten çıkmış. Aklını yitirmiş, askıya almış bir toplum ve elitleri var. Elitlerin aklı başında olur da toplumu bir yere çeker diyeceğim ama o da yok.

ERDOĞAN GÜVEN VERMEYE DEVAM EDİYOR!

Dünkü yazımın mürekkebi kurumamıştı ki Merkez Bankası dün politika faizini 750 puan artırdığını duyurdu ve yüzde 25 oranına çıkarttı.

Erdoğan Kendi Kendisine Muhalefet Yapıyor

Türkiye ekonomisinin kötüye gittiğini yazarsam gülersiniz mutlaka. Ama bu kötü gidişatın bu kötü gidişatı durdurabilmek için AKP’nin kullandığı enstrümanların ne anlama geldiğini tartışabiliriz değil...

Gazetecilik Suç Değildir!

21. yüzyılda 100. Yılını kutlayan Türkiye Cumhuriyeti’nde gazeteciler teker teker içeri atılıyor. Sadece 2023 yılında tam 13 gazeteciyi dört duvar arasına attı iktidar yönetimi.

MUHALEFET SORUNUMUZ VAR!

Dün birden kek yapmaya karar verdim. Kek yaparken bir yandan da yarın ne yazsam diye düşünüyordum.

Günü Kurtarma Hesabı Nasıl Yapılır?

Türkiye’de tek bir gerçek var: Ekonomi bundan sonra nereye gidecek? Çünkü siyasi olarak uzun bir süre hiçbir şey olmayacağını biliyoruz.

İlk Cici Yazı

Malum seçimden kalem tutasım gelmedi ama artık zamanıdır dedim. Biliyorsunuz, muhalefetin dilinde bitmek bilmeyen bir değişim kelimesi var. Ben de yeni modaya uyum sağladım ve adresi değiştirdim. Yeni...