Doğan: Muhalefet başımızın tacı

Encümen ve komisyon üyelerinin bir yıllığına göreve seçildiği İzmit Belediye Meclisi’nde faaliyet ve denetim raporlarıyla ilgili konuşan Nevzat Doğan, “Muhalefetsiz iktidar olmaz. Yapıcı muhalefet baş tacı. Ayrıca vaatlerimizin yüzde 90’ından fazlasını yaptık” dedi

Doğan: Muhalefet başımızın tacı

Encümen ve komisyon üyelerinin bir yıllığına göreve seçildiği İzmit Belediye Meclisi’nde faaliyet ve denetim raporlarıyla ilgili konuşan Nevzat Doğan, “Muhalefetsiz iktidar olmaz. Yapıcı muhalefet baş tacı. Ayrıca vaatlerimizin yüzde 90’ından fazlasını yaptık” dedi

03 Nisan 2018 Salı 18:39
Doğan: Muhalefet başımızın tacı

İzmit Belediyesi Nisan  ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı  Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.  Mecliste bir yıl süreyle görev yapacak encümen ve komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. İbrahim Elgin meclis 1.başkan vekili, Ersin Albayrak da meclis 2. başkan vekili seçilirken, katipliklere de Güzin Taştekin ile Ersin Alpaslan yeniden seçildi.

RAPOR KABUL EDİLDİ

Mecliste; belediye mülkiyetindeki Durhasan Mahallesindeki arsanın Karayolları Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi için belediye başkanına ve encümene yetki verilmesi konusu görüşüldü,  plan bütçe komisyonuna havale edildi. İmar planında Türk Telekom alanında kalan, Hatipköy Mahallesi’ndeki 2 bin 865 metrekarelik parselin belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere satın alınması için belediye başkanına ve encümene yetki verilmesi teklifi ile ilgili komisyon raporu kabul edildi.

ENGELLİLER MECLİSTE

Mecliste ayrıca çağdaş belediyecilikte esas olan engelli yurttaşların, engelli hallerini hissettirmeden her yurttaş gibi eşit yaşam koşullarından soyutlanmadan, belediyelerin tüm hizmetlerinden yararlanmaları amacıyla ‘Engel Olmak İçin Değil, Destek Olmak İçin’ sloganıyla İzmit’te engelli yurttaşların bu hizmet alımlarında sorunlarının sıkıntılarının tespit edilmesi ve çözüm yollarının hayata geçirilmesi teklifi ile ilgili Sosyal Hizmetler Komisyonu’nun raporu da kabul edildi.

GİZLİMİZ SAKLIMIZ YOK

Muhalefet şerhi bulunan denetim komisyonun raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye başkanı Nevzat Doğan denetim komisyonu raporuyla ilgili olarak “Denetim yapmak kolay bir iş değil. Büyük emek gerekiyor. Bizim için faydalı ve yol gösterici. 9 yıldır suiistimal olacak işler olmadı. Biz turizm ve kültür varlıklarına en fazla harcama yapan belediyeyiz. 30 milyondan fazla para harcadık. Hizmet mal alımları her dönemin hassas konusudur. Açıklık ve şeffaflık bakımından en iddialı belediyeyiz. Saklı gizlimiz yok. Her şeyi, herkes açık olarak yapıyoruz.

YERELDEN ALIŞVERİŞ…

Doğrudan teminlerde yerelden alışverişi tercih ediyoruz. Keşke hepsi kendi bölgemiz esnaflarından olsa.  Bütçemiz her geçen yıl büyüyor. Yapılan işler şehrimizin tanıtımına önemli katkılar sağlıyor. Milletin parasını şehrimizin ve ülkemizin menfaatine harcıyoruz. İzmit marka bir belediyedir. Her şeyimiz yasaldır. Belediyemizin 2 şirketi de borcu olmayan güzel işler yapıyor. Göreve geldiğimizde bu şirketler borç içindeydi. Yapı denetim firmalarının en rahat çalıştığı belediyeyiz. Yaptığımız işlerde kamu zararı söz konusu değildir” şeklinde konuştu. İzmit Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyet raporu da meclis üyelerince görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

MUHALEFETSİZ OLMAZ

Faaliyet raporuyla ilgili olarak görüşlerini de ifade eden başkan Doğan, “Muhalefetsiz iktidar olmaz. Demokrasi muhalefetle gerçek anlamını bulur. Yapıcı muhalefet olduğunuz sürece baş tacımız olursunuz. Gelir ve gideri her zaman tutan bir belediyeyiz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Türkiye’de iyi belediyeler arasındayız. 2017 de yüzde 40’a yakın yatırım yaptık. 80 milyonluk yatırım oldu.  İzmit Belediyesi yakışanı yapmaya devam ediyor.

VAATLERİ YÜZDE 90 YAPTIK

Kızıltepe ve Diyadin’e de 7 milyona yakın yatırım yaptık. Deprem müzesi Dünyanın en iyisidir. En ileri teknoloji kullanıldı. Kobe’dekinden de ileridir. Projelerimizi vatandaşımızın gönlünü kırmadan yapmaya özen gösteriyoruz. Vadettiklerimizin yüzde 90’ından fazlasını yaptık. İddia ediyorum vadetmediğimiz daha çok sayıda projeyi yaptık. Bütçemiz her geçen yıl daha da artıyor. Türkiye’nin büyümesinden daha hızlıyız. Bütçesini yüzde yüz gerçekleştiren bir belediyeyiz. Türkiye’ye referans olacak işler yapıyoruz. Ufku geniş bir belediyeyiz” şeklinde konuştu. Bir sonraki meclisin 8 Mayıs Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

SEÇİM SONUÇLARI:

Belediye Encümen Üyeleri: Emine Zeybek, Cemil Kanpara, Ersin Albayrak

Plan Ve Bütçe Komisyonu: Hayrettin Ünlü, Ersin Alpaslan, Yusuf Sami Çınar, İbrahim Güçlü, Birol Sağlam

İmar Komisyonu : Erdoğan Çakır, Aykut Bozkurt, Güzin Taştekin, H. İlker Ulusoy, Veli Beyaztaş

Çevre Ve Sağlık Komisyonu : Ayhan Arslanboğa, Yaşar Keskin, Hüseyin Polattimur, Abdullah Koç, A. Hale Meriç.

Eğitim, Gençlik Ve Spor Komisyonu : Engin Uztürk, İbrahim Kılıç, Canan Soylu, Abdullah Koç, Emrah Efe.

Kültür, Turizm Ve Sanat Komisyonu : Canan Soylu, İbrahim Elgin, Haluk Akgün, Birol Sağlam, Özcan Özer.

Sosyal Hizmetler Komisyonu  : Emine Okanalp, Engin Uzürk, Haluk Akgün, İsmail Kamış, Emrah Efe

Kırsal Hizmetler Ve İsimlendirme Komisyonu : Nevzat Tekinsav, Sabri Yıldız, Emine Okanlp, A. Hale Meriç, Ersin Albayrak

Marmara Belediyeler Birliği Üyeleri: Nevzat Tekinsav, Özcan Özer

Tarih Kentler Birliği Üyesi: Güzin Taştekin.

Son Güncelleme: 03.04.2018 18:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.