Saat 01.10.. Siz bu yazıyı sabaha okursunuz artık. 20 dakika kadar önce, Halk TV’de Murat Ağırel’in cümlesinde kaldı aklım!!!

Murat Ağırel, "Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ihale yolsuzluklarını ben söylemiyorum, SAYIŞTAY yazmış” diye tekrarladı bir kez daha!

-

Ayyuka çıkmış olduğunu bizim bildiğimiz mevzu, zaten bir meslektaşımız tarafından kitaplaştırılmış bile!

Doğal olarak köşesine de taşımış çoktan!

O köşelerden sadece bir tanesi:  https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yazi-arsivi-403152h.html

ÜŞENMEYİN, TIKLAYIN OKUYUN!

-

‘Tescilli yolsuzluk’ diye tam da buna deniyor!

Trajikomik olan şey; bir gazeteci ortaya çıkarmıyor bu yolsuzluğu, SAYIŞTAY çıkarıyor!

Tek adam sistemi sebebiyle, bitkisel hayata sokulduğunu düşünüp kahrolduğumuz BÜYÜK TÜRK CUMHURİYETİ DEVLETİ’nin önemli yaşam damarlarından birisi, şükürler olsun ki tıkır tıkır çalışarak görevini yapıyor.

-

Tam da burda rahmetli babacığımın (rahmet ve babam- yazarken hala şok oluyorum) daima azimle sabırla tekrarladığı ve içimi açtığı cümle geliyor aklıma: “DEVLETTE KAYIT VARDIR, DEVLET UNUTMAZ, DEVLETTE KAYIT KAYBOLMAZ!” / Mekanın cennet olsun senin babam……………………………………..

-

Tıkanıklık fena halde YARGIDA! Çünkü hiçbir şekilde, SAYIŞTAY TARAFINDAN tescil edilmiş bu usulsüzlük ve yolsuzluklar yargıya taşınamıyor!

-

Buraya kadar tamam.

-

Gelelim madalyonun öbür yüzüne.

AKP’nin 16 yıl Karaosmanoğlu son 3 yıldır Büyükakın’lı yönettiği tescilli ihale yolsuzlukları ile ‘deve kuşu gibi başlarını gömüp kıçlarının açıkta kaldığı’ Kocaeli Büyükşehir’i bırakalım,

İzmit’e bakalım!

Ben bıktım yazmaya bunları! Hem vallahi hem billahi bıktım!

Bunları defalarca kez tekrarlamaktan artık cidden mide bulantıları içine giriyorum!

Ama onlar utanmıyor, yüzleri kızarmıyor tam tersine kapkara bir yalan propaganda ile malum gazetelere İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’le ilgili ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ kabilinden her gün beyanat vermeyi sürdürüyorlar.

-

Kardeşim, ben Fatma Başkan’ın avukatı mıyım?! Vallahi bir gazeteci olarak isteyeceğim en son iş bu! Izdırap hatta! Gazeteci değil AVUKAT olurdum isteseydim şayet!

Kardeşim, Ondaki sabır bende var mı? Nerdeee….

Ama ALLAH AŞKINA -HAŞA-peygamber sabrı yoksa delirmez mi İNSAN bu baskın pişkinliğe?!

-

Çok kestirmeden rakam makam yazmadan anlatacağım.

Bu ‘araç kiralama’ mevzusu, Türkiye’de Belediyelere AKP eliyle musallat edilmiş dehşet bir rant kapısı!

Yirmi yıldır; belediyelerde, bu ‘kiralık araç’ hikayesi ile müsrifliğin dibine vuruluyor; senin benim öksüzün yetimin parasına ‘çökülüyor’ tabir-i caiz ise, vantuz gibi sömürülüyor! Yani rakamlarla ortaya koysam insan beyni tam algılamaz bilirim, bu kez şu örnekle anlatayım; 20 senenin sonunda, ben 'kamyon kamyon para' diyeyim siz anlayın!

-

Bu tek örnekle anlayın ve bu ülkede ‘neden ekonomi bu halde’ diye bir daha sormayın kardeşim, sormayın!

-

Göreve geldiğinde bu meseleyi gayet net gören Başkan Hürriyet, meclise başvurur ve “BELEDİYE İÇİN ARAÇ KİRALAMAK MÜSRİFLİKTİR. Belediyenin araçların sahibi olması gerekir” der.

Aynı bu yıl olduğu gibi, iki sene önce de AKP ve MHP’liler tarafından 50 dereden su getirilir ve en nihayet istenen araçların sadece belli bir sayısını kabul ederler ve satın alım işi için kredi alma işini sadece belli sayıda araç için onaylarlar. Gerisi yine beylerin dayatmaları ile kiralık alınır!

Bugüne gelindiğinde, dayattıkları kiralık araçların zararı hiçbirinin cebinden çıkmaz. Senin, benim, öksüz, yetim İzmitlinin cebinden çıkar! Onlar en azından tamamen kiralama rant işinin kapısını kapamamış olmakla karda sayar kendilerini. Çünkü İzmit başarırsa diğer ilçelere de emsal teşkil edecektir bu durum! Devasa rant kapısı ardına kadar KA-PA-NA-CAK-TIR yoksa!

-

Pes etmeyen Başkan Hürriyet, belediye bünyesinde AKP’liler yüzünden devam eden kiralık araçların sözleşme yenileme süresi yaklaşırken, yine aynı taleple Meclis’e gider, saatlerce, günlerce, defalarca dert anlatır, ekibi dert anlatır… Nafile.

-

AKP ve MHP’liler Meclis’te ipe un sermeye devam ederler.

-

Mecliste toplantılar bitip de dışarı çıktıkları anda da;

yandaş gazetelerine koşar, SAYIŞTAY Raporları tarafından tescillendikleri usulsüz ve yolsuzluk dolu kendi İHALE dosyaları kabak gibi ortadayken;

AKP İzmit İlçe Başkanı'ndan, AKP'li meclis üyesine hepsi tek ses,

sanki her ay İzmit Belediyesi’ne iktidar eliyle MÜFETTİŞLER gönderilmiyormuş gibi,

her gün İzmit'te müfettişler bir yolsuzluk ya da  usulsüzlük buluyormuş gibi

'çamur at izi kalsın' söylemlerle ‘yavuz hırsızlığa’ devam ediyorlar.

-

Bugün ne olacak? Başkan Hürriyet son bir çaba daha harcayarak, Mecliste bu bahse konu araç satın alma ve kredi işini ve diğer bir konu olan vakıf kurma iznini oya sunacak!

-

Peki sizce sonuç ne olacak?

-

“İZMİTLİYİ DÜŞÜNECEKLERDİR İZMİTLİNİN PARASINI DÜŞÜNECEKLERDİR

İZMİTLİNİN ZAMANINI BOŞA HARCAMAYACAKLARDIR

İZMİT BELEDİYESİ’NİN AKP’Lİ MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ DE İZMİTLİ NİHAYETİNDE, ONAY VERECEKLERDİR” diyeniniz var mı?!

-

Yok tabi ki.

Aynı tas aynı hamam olacak…

Aynı tas aynı hamam olacak…

Aynı tas aynı hamam olacak!

-

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE! o halde!

BİR BAŞKA DEYİŞLE: "ALLAHU EKBER!!!"

İkisi de çelik gibi sinirlere sahip olabilmek için, direnç kazanmak istediğim anlarda dilime temcit ettiğim kutsalım olan ifadelerdir.

Siz de kendi formülünüzü bulun işte, şu anda elden başka birşey gelmiyor zira!