Kocaeli Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

2023-LGS Sınavında Dikkat Ölçen ve Yoruma Dayalı Sorular Ağırlıktaydı 2023-LGS Sınavında Dikkat Ölçen ve Yoruma Dayalı Sorular Ağırlıktaydı

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre;

Bölgemizin 28.03.2023 Salı günü balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğinden, hava sıcaklıklarının 5-10 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi beklenmektedir.

Soğuk havayla birlikte yağışların; Salı günü İstanbul ve bölgenin doğusunda yer yer kuvvetli, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ile Yalova’nın yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şekline olacağı tahmin edilmekle birlikte Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgemizde zirai don olayı beklenmektedir.

Rüzgarın, Salı ve Çarşamba günleri kuzeyli yönlerden olmak üzere kuvvetli ve Salı günü yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Soğuk hava, yer yer etkili yağışlar ile kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.