İzmit Belediyesi'nin İzmit’in kurtuluşunun 101’inci yılında İzmitlilerle buluşturduğu SOLOTÜRK ekibi gösterileriyle nefesleri kesti.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle 101 yıllık gurur yine coşkuyla kutlanıyor. İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri bugün SEKA Park’ta devam etti. On binlerce insanın heyecanla beklediği SOLOTÜRK ekibi, gösteride imza hareketleriyle nefesleri kesti. 

SAVAŞ PİLOTU İZMİTLİLERİ SELAMLADI

F-16 Savaş uçağını kullanan pilot Binbaşı Emre Mert İzmitlileri selamlayarak, “Değerli protokol, sevgili Kocaelililer. SOLOTÜRK ekibi olarak İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü etkinliklerinde aranızda olmaktan gurur duymaktayız. Sizleri saygıyla selamlıyoruz. İyi seyirler” ifadelerini kullandı. 

Yaşama Destek Evi’nde ilk mezuniyet! Yaşama Destek Evi’nde ilk mezuniyet!

SOLOTÜRK muhteşem gösterisiyle İzmit’te nefesleri kesti (5)

HÜRRİYET, “MUTLUYUZ, GURURLUYUZ”

Gösteri uçuşu öncesinde selamlama konuşması yapan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Güzel İzmit’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü vesilesiyle düzenlemiş olduğumuz kurtuluş etkinliklerimize hoş geldiniz. Bu coşkuyu hep birlikte paylaşmaktan, dayanışma içinde olmaktan çok mutluyuz ve gururluyuz. Kentimizin kurtuluşunu kentimizin güzel insanlarıyla kutluyoruz. Bu onur hepimizin, bu gurur hepimizin. 

“BU SENE COŞKU DORUKLARA ÇIKSIN İSTEDİK”

3 yıldır olabildiğince İzmit’imizin kurtuluşunu her sene büyük bir coşkuyla kutlamaya gayret ettik. Pandeminin etkilerini yavaş yavaş üstümüzden atarken istedik ki bu sene bu coşku doruklara çıksın. 3 gün boyunca etkinliklerimize devam edeceğiz. Bugün ülkemizin gururu olan SOLOTÜRK ekibini, düşman işgalinden kurtuluşumuzun 101’inci yılı vesilesiyle siz değerli vatandaşlarımızla buluşturmak istedik. 

SOLOTÜRK muhteşem gösterisiyle İzmit’te nefesleri kesti (6)

“İYİ Kİ VARSINIZ, İYİ Kİ BİZİMLESİNİZ”

İzmit’imizin semalarında yapacakları gösterileriyle göklerimizin aslanı olan SOLOTÜRK, zaferimizi coşkuyla tüylerimizi diken diken ederek bizlere yaşatacaktır. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları prova ve keşif uçuşlarıyla bizleri fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Şimdi de muhteşem gösterileriyle bizleri selamlayacaklar. Eşsiz gösterileriyle bizlere bu gururu yaşatan Türk Hava Kuvvetleri’nin SOLOTÜRK ekibine çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz” ifadelerini kullandı.

BİRÇOK DUYGU AYNI ANDA YAŞANDI

On binlerce insan ellerinde o anları kaydetmek için telefonlarıyla hazır beklerken SOLOTÜRK gösteri uçuşuyla birçok duyguyu aynı anda yaşattı. Hayranlık, gurur ve heyecanın bir arada yaşandığı gösteri uçuşu vatandaşların beğenisini kazandı. F-16 savaş uçağıyla akrobasi hareketlerinin yapıldığı gösteri uçuşu 20 dakika boyunca alkışlarla izlendi.

SOLOTÜRK muhteşem gösterisiyle İzmit’te nefesleri kesti (10)

SOLOTÜRK muhteşem gösterisiyle İzmit’te nefesleri kesti (3)