Sözcü Gazetesi 'Borçlu belediyeden yarım milyarlık millet bahçesi!' manşetiyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni haberleştirdi.

Ecz. Selçuk Arslan'a vefa toplantısı! Ecz. Selçuk Arslan'a vefa toplantısı!

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberinde; "İktidar, halka ‘tasarruf edin’ diyor ancak AKP’li belediyeler kesenin ağzını açıyor. Kocaeli Belediyesi proje için 405 milyon TL harcamayı göze aldı..." denerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ihaleye çıktığı İzmit Millet Bahçesi'ni okuyucularına duyurdu.

"Vatandaş açlık ve yoksullukla boğuşurken 100 milyon TL'nin üzerinde borcu olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit'e millet bahçesi yapmak için kesenin ağzını açtı. Türkiye'nin en pahalı millet bahçelerinden biri olacak olan proje, için belediye tarafından 405 milyon TL'lik sözleşme imzalandı. Kocaeli Fuarı'nın yerine yapılacak olan İzmit Millet Bahçesi 2023'de tamamlanacak" şeklinde yazan Ayhan

ihalede 6 firmanın teklif verdiğini not düşen Deniz Ayhan; "AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 20 Temmuz 2022'de ihaleye çıkarak İzmit Millet Bahçesi yapılacağını duyurdu. İhaleye altı firma teklif verdi. En düşük teklif 405 milyon TL oldu. AKP'li Belediye 24 Ağustos 2022'de millet bahçesi için 405 milyon TL'lik sözleşme imzaladı. Kocaeli Fuarı'nın yerine kurulacak olan İzmit Milet Bahçesi işi yapımı kapsamında 13.500 metrekarelik alanda binalar ve 276 bin metrekarelik çevre düzenleme işi yapılacak. Sergi yapıları, eğlence merkezleri, kafeler, yeme-içme mekanları, gözlem kuleleri, gün batım terasları, kuş gözlem evi, kürek spor kulübü ve spor alanları olacak." diye kaydetti.

Haberin tamamını okumak için: SÖZCÜ.COM.TR