İzmit Belediyesi ile pedallar Cengiz Anaç için çevrildi 

İzmit Belediyesi, yaklaşık bir ay önce Eşme mevkiinde bisikletiyle seyir halindeyken geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren KOBİDOS’un eski başkanlarından Cengiz Anaç anısına bisiklet turu düzenledi.

İzmit Belediyesi ile pedallar Cengiz Anaç için çevrildi 

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ile Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü(KOBİDOS), yaklaşık bir ay önce Eşme mevkiinde bisikletiyle seyir halindeyken tırın altında kalarak vefat eden KOBİDOS’un eski başkanlarından Cengiz Anaç için bisiklet turu organize etti. Organizasyona İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa’nın yanı sıra; Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Tuğberk Atar, Kocaeli Futbol Saha Komiserleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Karadaş, Cengiz Anaç’ın ailesi ve bisiklet tutkunları katıldı. 

OĞLU VE KIZINA PLAKET VERİLDİ

Yoğun katılım ile gerçekleştirilen organizasyon saygı duruşu, istiklal marşı ve Cengiz Anaç’ın oğlu ile kızına plaket verilerek başladı. Tüm sevenlerinin ve bisiklet tutkunlarının katıldığı bu etkinlik Yahyakaptan’da bulunan İzmit Belediyesi Bisiklet Eğitim Parkuru’ndan start aldı. Ardından konvoy sırasıyla Alikahya, Kocaeli Stadyumu, Köseköy Fabrikalar mevkii, Bisiklet Yolu ve Kınalı Asker Park’ından devam ederek İzmit Belediyesi Gülümse Kafe’de tamamlandı. Ardından katılımcılara Gülümse Cafe’de kahvaltı ikram edildi. Bisikletlerinin pedallarını Cengiz Anaç için çeviren bisiklet severler, kendileri için büyük anlam ifade eden etkinlik için İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e de teşekkür ettiler.

AĞA, “ÇOK BÜYÜK KATKILARI OLDU”

Organizasyonun sonunda bazı katılımcılar söz alarak, günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleştirdi. İlk sözü alan ve İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in selamlarını ileterek konuşmasına başlayan İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa, “Cengiz ağabeyim, bende Kocaeli Futbol İl Temsilciliği yaptığım için federasyondayım. Kendisinin gerçekten çok büyük katkıları oldu. Aynı müsabakalarda görev de aldık. Daha sonra bırakıp bu değerli bisiklet sporuna merak sarması gerçekten beni şaşırtmıştı. Futboldan sonra bir anda bisiklette gördüğümde de çok mutlu olmuştum. Üzüntüm gerçekten çok fazla, hiç ummadığımız bir anda böyle bir kazanın olması gerçekten çok üzücü” dedi. 

“ÇOK GÜZEL BİR OLUŞUM İÇERİSİNDESİNİZ”

Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü’nü de konuşmasında çalışmalarından dolayı tebrik eden Ağa, “Cengiz ağabey çok erken bizi bırakıp gitti. Nurlar içinde yatsın, mekanı cennet olsun. Ailesine de sabırlar diliyorum. Ayrıca size de yürekten teşekkür ediyorum. Çok güzel bir oluşumdasınız. Bisikleti inşallah yalnız Kocaeli’ye değil Türkiye’ye de sevdireceksiniz. Ben şahsım adına, kurumum adına, başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet adına size yürekten teşekkür ediyorum. Üzüntülerimiz zaten hep beraber, acımız içimizde. Tekrardan Cengiz ağabeyimin mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı. 

ATAR, “BİZİM İÇİN BÜYÜK YIKIM OLDU”

Mithat Ağa’nın ardından söz alan Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Tuğberk Atar , “15 gün önce kaybetmiş olduğumuz Cengiz ağabeyimiz, 2017-2018 yılında kulübümüzde başkanlık yapmış olan eski kulüp başkanımız, bizlere bisikleti sevdiren sürekli bisikletle iç içe olan küçüklerin dedesi büyüklerin abisi olan Cengiz ağabeyimizi kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Bunun için hep birlikte bir anma programı düzenleyelim istedik. Burada kızı Merve ve oğlu Berkay aramızda. Onlara küçük bir plaket takdim edeceğiz. Kendisi için saygı duruşunda bulunacağız ve bugün ki turumuzu Cengiz ağabeye hitaben pedallarımızı Cengiz ağabey için çevireceğiz” şeklinde konuştu. 

KARADAŞ, “BİRÇOK SPORCU YETİŞTİRDİ”

Etkinlikte yer alan Kocaeli Futbol Saha Komiserleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Karadaş ise “Cengiz ağabeyimiz 2003-2018 yılları arasında derneğimize hizmet etti. Daha doğrusu Kocaeli futboluna hizmet etti. Küçüklere, büyüklere sahalarda gece gündüz kar kış yaz demeden hizmet verdi. Sporcular yetiştirdi. Bizi son derece üzdü böyle bir ölüm. Sevdiğimiz bir ağabeyimizdi. Böyle olmamalıydı diye içimizden geçiyor ama kader denen bir şey var artık yapacak bir şey yok. Bundan sonra Cengiz ağabeyimize bizim yapacağımız görevimiz, arkasından dua etmek. Ben Kocaeli Bisiklet Sporları, Doğa Sporları ve İzmit Belediyesine böyle bir anma töreni düzenledikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Cengiz ağabeyime de Allah’tan rahmet diliyorum. Katıldığınız için sizlere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

ANAÇ AİLESİ, “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Son olarak kürsüye çıkan Cengiz Anaç’ın oğlu Berkay, “Babamın oğlu olmaktan gurur duyuyorum. Hayatımın sonuna kadar bu gururu taşıyacağım ve ona layık olmaya çalışacağım” derken, kızı Merve de, “Babam benim bu camiaya girmemde vesile olmuştur. Yıllarca bisiklet turlarını, yaptığı gezileri, kampları, festivalleri hep ondan dinledim. Sizinle tanıştım, sizinle birçok gezi yaptık. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Unutulmadığı için, andığınız için, güzel hatırladığınız için, güzel dostluklar biriktirdiğiniz için herkese teşekkürler” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER