İzmit Belediyesporlu pehlivanlar Kırkpınar için kampa girdi

İzmit Belediyespor Güreş Takımı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Serbest Güreş 1. Ligi öncesi kampa girdi. Güç depolayan pehlivanlar er meydanından başarılı sonuçlarla dönmeye odaklandı.

İzmit Belediyesporlu pehlivanlar Kırkpınar için kampa girdi

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne iddialı bir şekilde hazırlanan İzmit Belediyespor Güreş Takımı, Kuruçeşme Spor Tesisleri’nde kampa girdi. Hazırlık turnuvalarında başarılı sonuçlar elde ederek dikkatleri üzerine çeken İzmit Belediyesporlu pehlivanlar, Kırkpınar’da da İzmitlileri gururlandırmak istiyor. 9-10-11 Temmuz tarihlerinde Edirne’de düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi sıkı bir kamp dönemine giren İzmitli pehlivanlar, er meydanında başarılı sonuçlar almak güç depoluyor. 

KIRKPINAR’DAN ÇOK UMUTLU

Güreşçilerin en önemli er meydanı Kırkpınar’a hazırlıklarını ve beklentileri paylaşan İzmit Belediyespor Güreş Takımı Antrenörü Şener Sar, “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Hazırlık turnuvalarında neler yapabileceğimiz gösterdik. Yoğun bir kamp sürecine girdik. Güreşçilerimiz çok sıkı çalışıyor. İnşallah Kırkpınar’dan İzmitlilerin göğsünü kabartacak sonuçlarla döneceğiz” şeklinde konuştu.

“ÇOK ÇALIŞIYORUZ, İDDİALIYIZ”

Çok çalıştıklarını ve iddialı olduklarını kaydeden Güreş Takımı Sorumlusu Bayram Güreşen ise, “Verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. Sabah 6.30’da koşuya çıkıyoruz. Öğle antrenmanında yağlı güreş provası yapıyoruz. Akşam antrenmanında ise minder üzerinde çalışıyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi elinden gelenin fazlasını yapıyor. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ve Serbest Güreş 1. Ligi’nde iddialıyız” dedi.  

ER MEYDANINA ÇIKACAKLAR

Er meydanına çıkacak sporcular ve kategorileri şöyle: Başaltı Boyu Erdal Duman, Büyük Orta Boy; Alparslan Güçlü ile Yunus Emre Yaman, Küçük Orta Büyük Boy; Oğuzhan Ünal, Seçkin Duman, Emre Duman, Furkan Güler, Mert Arıcı ve Kadir Güreşen, Deste Küçük Boy; Muhammed Gökçe, Beslan Efe Yerçok, Özgür Güreşen, Berkay Ok ve Yasin Sevim, Ayak Boyu; Polat Altaş, Enes Portakal ve Eren Akbaba, Teşvik 2 Boy Barış Kemal Yiğit, Teşvik 1 Boy; Kerem Uygun, Mustafa Ekin ve Berat Öncü. 

SERBEST GÜREŞ TAKIMI

İzmit Belediyespor Serbest Güreş 1. Lig Takımı da temmuz ayında başlaması planlanan Serbest Güreş 1. Ligi öncesinde Kuruçeşme Spor Tesisleri’nde kampa girdi. 57 kiloda Emre Demircan, 61 kiloda Ufuk Doğan, 65 kiloda Umut Küçükoğlu, 70 kiloda Şenol Çalık, 74 kiloda Onur Tataroğlu, 79 kiloda Kadir Güreşen, 84 kiloda Oğuzhan Ünal ile Emre Duman, 92 kiloda Yıldıray Pala, 97 kiloda Seçkin Duman ile Yunus Emre Yaman ve 125 kiloda Alparslan Güçlü ile Erdal Duman’dan oluşan serbest güreş takımı yoğun antrenman temposuna girdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER