Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay entübe edildi

Yoğun bakımda tedavisi devem eden Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay daha fazla oksijen desteği alabilmek için entübe edildi.

Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay entübe edildi

Bir süredir Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören  Kocaelispor Teknik Direktörü  Mustafa Reşit Akçay’dan gelen haberler iyi değil. Birkaç gün önce durumunda iyileşme olduğu bilgisi aktarılan Akçay’ın, enfeksiyon tedavisi sonrası akciğerlerinde umulan olumlu tepki görülmediği için deneyimli teknik adamın entübe edildiği öğrenildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Akçay’ın durumuyla ilgili KTÜ’den şu açıklama yapıldı: “Solunum yetmezliği nedeniyle halen yoğun bakım ünitemizde takip edilmekte olan hastamızın, solunum sıkıntısının derinleşmesi nedeniyle önce solunum cihazına bağlanmış, takiben kalp akciğer makinesine (ECMO) bağlanarak yaşamsal fonksiyonları kontrol altına alınmıştır. Hastamızın genel durumu ciddiyetini korumakta olup, halen yoğun bakım ünitemizde takip ve tedavisi devam etmektedir.”

TAKIMIN BAŞINDA KARSLI OLACAK

Beklenmedik bu gelişme sonrasında Kocaelispor’da 1 Temmuz’dan itibaren başlayacak yeni sezon çalışmalarında Akçay’ın yardımcısı Turgay Karslı takımın başında yer alacak. Yardımcı antrenör Karslı, geçtiğimiz sezonda da Akçay’ın yokluğunda Sebahattin Akbayrak, Murat Onur Dilek, Hakan Bayraktar ve Önder Yurtgüven ile birlikte yükü omuzlamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER