Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık'tan Büyükşehir Belediye Başkanı'na gönderme: "Bir an için St Petersburg Belediye Başkanı konuşuyor sandık..."

6'lı masa yarın toplanıyor: 'Söylem birliği' belirlenecek! 6'lı masa yarın toplanıyor: 'Söylem birliği' belirlenecek!

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanı Vedat Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın medyaya yaptığı açıklamalarla ilgili ironi dolu göndermede bulunarak, "Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Tahir Büyükakın, AKP Gebze İlçe Başkanlığı Yerel Yönetimler Dayanışma Toplantısı'nda  Türkiye’ye örnek olacak projeler hayata geçirdiklerini söyledi . Yerel medyadan açıklamaları okuduğumuzda konuşmayı yapanın Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı değil de adeta St. Petersburg Belediye başkanı olduğu izlemine kapıldık" dedi.

Sözlerine devam eden Başkan Çalık, "Sayın Kocaeli Belediye Başkanının Türkiye’ye örnek proje olarak hayata geçirmek ile övündüğü projeler içerisinde 11 Bin çiftçimize 6 Bin ton gübre desteği vermek ve bu desteğin maliyetini de 30 Milyon Türk Lirası olduğunu açıklamak vardı.

Sayın Başkan'ın proje diye sıraladığı diğer maddelere baktığımızda karşımıza çıkan tablonun ihtiyaç sahibi ve düşkünlere yardımlardan ibaret kalemler olduğunu gördük. Konuşmayı yapanın St Petersburg Belediye Başkanı değil, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn Tahir Büyükakın olduğundan iyice emin olduk" dedi.

SİZ YARDIM EDİLMİŞ YOKSULLAR İSTİYORSUNUZ.

Başkan Çalık Büyükakın'a hitaben: "Sayın başkan, akıl hocalarınız veya danışmanlarınız size söyleyemezler biz söyleyelim. Belediye bütçesi ile yoksul çiftçiye gübre desteği vermek bir proje değildir. Belediye bütçesi ile yoksul çiftçiye gübre desteği vermeyi size proje diye yutturanlar sizi keklemiyorlarsa çok fena kandırıyordur.  Proje bankaların kucağına itilerek topraklarının büyük bir kısmı elinden alınan, tefecilerin ağına düşürülerek mahsülünü ve hayvanlarını kaybeden  tarım emekçilerine gübre desteği sağlamak değildir. Bu yapılan eylemin adı sadakadır, yardımdır. AKP hükümetinin çiftçimizi hayvan dışkısına bile muhtaç ettiği bu günlerde siz yardım edilmiş yoksullar istiyorsunuz biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk istiyoruz. Aramızdaki zihniyet farkı tam olarak budur" dedi.

30 MİLYON TÜRK LİRASINA 2 TANE GÜBRE FABRİKASI KURARIZ

Konuşmasını sürdüren Başkan Çalık; "Proje demek hayvancılık ile uğraşan çiftçiye, toprak ile problemli gübre yardımı yapmak demek değildir. Proje demek hayvancılık ile uğraşan çiftçiye 30 Milyon Türk Lirasına iki tane natürel gübre fabrikası kurabilmek ve çiftçinin kuşaklar boyu kendi natürel gübresini kendi üretmesini sağlamasına katkı sunmaktır. Merak etmeyin o projede Zafer Partisi iktidarında hayata geçirilerek köylümüz yeniden milletin efendisi olacaktır. Zafer Partisi iktidarında yardım edilmiş yoksulluğun yerini ortadan kaldırılmış yoksulluk alacak ve çiftçilerimiz  ohh diyerek bir rahata kavuşacaktır" diyerek sözlerine son verdi.

IMG-20220213-WA0029