Spiritüel Yaşam ve Rüya Koçu Lale Ataman'ın yeni kitabı 'Stresten mutluluğa reiki' kitap raflarında yerini aldı.

İzmitlilerin yakından tanıdığı Spiritüel Yaşam ve Rüya Koçu yazar Lale Ataman'ın yeni kitabı çıktı.

Uzun bir süre 7x24 Kocaeli Haber ve Yaşam Portalı'nda da köşe yazıları ile alanında bilgilendirmelerde bulunan Ataman yeni kitabını sosyal medyasından şu paylaşımla duyurdu:

Kitabım çıktı... "Stresten Mutluluğa Reiki

Reiki, evrensel yaşam enerjisinin bilinçli olarak yönlendirilmesi şeklinde açıklanabilecek mükemmel bir öğretidir. Güçlü bir enerjidir. Reiki’nin büyük evreni doğuran, güneş sistemini ve dünyadaki tüm canlıları yaratan, onların aralarındaki düzeni sağlayan bir güç ve ayrıca evrendeki her fenomenin enerji kaynağı olduğu kabul edilmektedir. Böylece aslında reiki’nin evrende bulunduğu ve reiki sırasında gerçekleştiği ileri sürülen şifanın da ancak reiki tekniklerinin uygulanmasıyla mümkün olabileceği öngörülmektedir.

117123535_2723997994597231_597020371653411504_n

RUHSAL DENGE MEYDANA GETİRİR

Reiki, bir şifa tekniği olup başkalarına beden ve zihin şifası sunmanın geleneksel yoludur. Sadece fiziksel şifa getirmekle kalmaz ruhsal denge meydana getirir, geçmişe ve geleceğe de katkı sağlamaktadır. Bu yaşam enerjisi bedene çakralar yoluyla akar. Her çakra, farklı frekanstaki enerji kanallarının giriş kapısıdır.

Bu enerji kanalları, insan vücudunda yaşam enerjisinin dolaşmasını ve enerji akışını dengelemeyi sağlar. Hepimiz artık çok daha iyi biliyoruz ki, düşüncelerimizden sözlerimize, yaşamımızı paylaştığımız insanlardan, hayatımızı sürdürdüğümüz yerlere kadar, istisnasız tüm var oluş enerjiden oluşmuştur.

Reiki, stresten kurtulmak için tercih edilen pozitif enerji amaçları için manevi bir şifa yöntemi olarak ilgi çekmektedir.

Bu çalışmada Klinik Psikolojide reiki uygulamasının bireylerin stres düzeyleri ve yaşam doyumları üzerindeki etkilerini incelemek amaçlanmıştır.

Hafıza Polisi, unutulmayacak bir roman! Hafıza Polisi, unutulmayacak bir roman!

Bu kitapta, yapmış olduğum araştırma sonucunda; katılımcıların reiki uygulamaları öncesine göre yaşam doyum düzeyleri artmış, stres belirti düzeyleri ise azalmıştır. Reiki uygulamalarının ve eğitimlerinin bireylerin yaşam doyumlarını artırarak, stres belirtilerinin azalmasında etkili bir teknik olduğu ortaya konulmuştur.

'Stresten Mutluluğa Reiki' kitabını; kitapyurdu.com, Orion Akademi, kitapsepeti.com adreslerinden temin edebilir. Lale Ataman'dan imza talep edebilirsiniz.

205789250_2996140537382974_1240523533230680464_n