İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Tamyüksel bu kez de Kartepe Kestane Festivali ile ilgili soruları gündeme taşıdı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen AKP Kartepe Danışma Meclisi'nde açılan 'Test Sorusu' temalı pankartta muhalefete illet iması yapılmasına tepki gösten ve 'asıl test şimdi başlıyor' diyerek, danışma meclisi ile ilgili bir çok soru soran İYİ Parti İlçe Başkanı Haluk  Tamyüksel bu sefer Kartepe Kestane Festivali ile ilgili soruları gündeme taşıdı.

TAMYÜKSEL:"FESTİVALDE VATANDAŞA ÜCRETSİZ DAĞITILAN KESTANELER KARTEPE'NİN KESTANESİ MİYDİ"

Kartepe Belediyesinin uzun bir süredir ekonomik koşulları bahane ederek hizmet ve proje üretmediğini hatırlatan Tamyüksel, böyle bir ortamda bu tarz etkinliklerin 130.000 nüfusu olan Kartepe'de katılımcı sayısı ve katılan kişilerin kimlikleri göz önüne alındığında israf olduğunu vurgulayarak  sözlerine şu şekilde devam etti." Biz İYİ Parti olarak; İlçemizin ve İlçemizde endüstriyel anlamda değeri olan ürünlerin tanıtımı maksadı ile yapılabilecek her türlü; Şenlik, Konser, Festival vb her türlü etkinliğinin doğru şekilde planlanarak hayata geçirilmesini destekliyoruz. Lakin; hem Belediyemizin mali durumu ortada iken hem de ekonominin durumu hepimizin malumu iken, sadece yaptık mı yaptık mantığı ile düzenlenen, Kartepe'ye ve Kartepeliye hiç bir faydası olmayan etkinliklerin mantığını anlayamamaktayız. Hele ki; Ulusal Medya'da dahi Kartepemizin kestanesinin bulunmaz aromasından bahsedilir iken, Kartepe Kestane Festivali'nde vatandaşa ücretsiz dağıtılan Kestaneler, Kartepe'nin kestanesi miydi merak ediyoruz." Yani diyoruz ki, sosyal medyada Kartepelilik hassasiyeti gösteren arkadaşların deyimi ile Festival Kartepe Kestane Festivali iken; O gün alanda dağıtılan Kestanelerde Kartepeli miydi?

Kartepeli hangi üreticiden satın alındı? Kaç liraya satın alındı? Faturaları ibraz edebilir misiniz ? Eklemek ister isek; Kestaneleri pişiren arkadaşlarda Kartepeli miydi?

"ONLAR YAPTIKLARI İLE ANCAK TEST SORULARININ ÇOĞALMASINA VESİLE OLURLAR"

SCALE Etkinliği GTÜ'de gerçekleştiriliyor! SCALE Etkinliği GTÜ'de gerçekleştiriliyor!

Bununla birlikte biliriz ki Kestane toplamak oldukça meşakkatli bir iştir, bu sebeple Kestanelerimiz eğer Kartepeli idi ise! Bu kestaneleri toplayan ve Festivalin başrol oyuncusu olması gereken bu kestane üreticilerimiz sahneye davet edilip birer plaket verilemez miydi? "diyerek devam eden Tamyüksel. sorduğunu soruların muhattaplarını da uyararak "Unutmayın soruyu soran mutlaka cevapları biliyordur. O sebeple, sağınızda solunuzda ki ayakçılarınıza sosyal medya hesaplarından yazı yazdırarak bu test sorularından sıyrılacağınızı sanmayın.. Onlar yaptıkları ile ancak test sorularının çoğalmasına vesile olurlar.."