İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, Mustafa Kocaman'a kendi köyü olan Nusretiye ve Balaban'dan seslenerek, "hani hizmet nerde Başkan" diye sordu.

Geçtiğimiz günlerde ilimizde yayın yapan bir medya kuruluşuna verdiği röportaj'da Kartepe'de hizmetin ve Belediyeciliğin kalibresi düştü diyerek eksikleri dile getiren Tamyüksel'e, aynı medya kuruluşunda verdiği röportajla cevap veren Kocaman Kartepe'de önemli hizmetler yapıldığını anlatmış, fakat Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Kartepe Kent Meydanı Projesi ve Ormanya'dan başka somut bir iş'ten bahsetmemişti.

KENDİ KÖYÜ OLAN

Bunun üzerine İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Tamyüksel, bugün yaptığı açıklama ile; " Bugün başlangıcını Sn.Başkan'ın kendi köyü olan Nusretiye ve Balaban ile yaparak, Kartepe Belediyesinin büyük hizmetlerini kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

Övgü ile bahsedilen Kartepe Kent Meydanı projesinin eksiklikleri ve Spor ve Turizm kenti olduğu iddia edilen Kartepe'nin spor ve turizm tesislerinin durumunuda ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını anlatan Tamyüksel;"Bakın bugün burada Sn.Başkan'ın hergün gidip geldiği kendi köyü olan Balaban ve Nusretiye'deyiz.

8 AY GEÇTİ BU SÖZ TUTULMADI

Bölgede yaklaşık 8 ay kadar önce İSU tarafından altyapı çalışması yapıldı, tabi Nusretiye'den de geçti bu çalışma. Mahalle halkına çalışmanın bitmesine müteakip serilen malzemenin çökmesi için 4 ay sonra asfaltlama olacağı söylenmesine rağmen, az önce söylediğimiz gibi 8 ay geçmesine rağmen bu söz tutulmadı. Tabi mahallede buna bağlı olarak kaç aracın lastiğinin yarıldığı, kaç aracın farklı arızalarla haşrolduğu ayrı bir konu olsa da, her yağmur yağdığında sularla birlikte yerinden ayrılan malzeme ile oluşan çukurların yarattığı tehlikede cabası.

Tabi mahalleli zaman zaman bu konuyu sosyal medyasında dillendirsede, ne hikmetse paylaşımlarını kısa sürede  sosyal medyadan kaldırıyor. Fakat sorun bir türlü çözülmüyor. 

VERİLEN SÖZLER ÇOK

Nusretiye'ye verilen sözler çok; mesela mera alanında yapılacak çalışma ile gençler için söz verilen spor tesisi unutulmuş durumda. Bununla birlikte toprak kayması olan Kovanlı ve İsimsiz derenin ıslah çalışması için de verilmiş bir tarih yok. Yapılması için söz verilen İçme Suyu deposu ise halen beklemede.

Gelelim Balaban'a; Sn.Başkan yaklaşık 14-15 ay önce Balaban Merkez Camii yanında ki parseli kamulaştırmış, mevcut Camii'nin bir avlusu ve Cenaze namazlarını kılacak yeri olmadığından mütevellit olarak buraya Camii'ye ait bir alan oluşturacağını belirtmişti. E tabi tahmin edebileceğiniz gibi henüz bu çalışma yapılmadı ama bu işin bir de diğer tarafı var. 

KENDİ MAHALLESİ OLMASINA RAĞMEN...

Balaban sakinleri kamulaştırılan alan'da bulunan Fırın'a bir alternatif yer bulunmadan bu işin yapılmasına karşı çıkıyor.. Çünkü son dönemde Balaban'dan, sağlık ocağı, eczane gitti, şimdi Fırın'da giderse diye korkuyor mahalleli. Bugün; Balaban'ın kendisine ait cemiyetlerini yapabileceği ne bir alanı, nede bir spor tesisi var diyorlar. Her gün bir önceki güne göre geriye gittiklerini anlatıyor, Sn. Kocaman'ın kendi mahallesi olmasına rağmen, bu mahallede rakibinden düşük oy almasına yorumluyorlar olanları. 

Kavaklı Sahilini kirleten şirkete 367 bin tl ceza kesilmiş! Kavaklı Sahilini kirleten şirkete 367 bin tl ceza kesilmiş!

SİYASETİ ÇİRKİNLEŞTİRMEDEN

Sn. Başkan'ı şahsen seviyor ve sayıyoruz, lakin Kartepelinin üzerimize yüklediği muhalefet görevinide layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. İYİ Parti İlçe Başkanı olduğumuz günden bugüne, siyaseti çirkinleştirmeden sadece Kartepe ve Kartepelinin menfaatlerini gözettik ve gözetmeye devam ederek, Sn.Başkan'ın iktidar olması münasebeti ile büyük işler yaptık diyerek anlattığı Kartepemizde nelerin yapılıp nelerin yapılmadığını Kamuoyu ile paylaşacağız" dedi.

WhatsApp Image 2022-06-22 at 18.29.47 (1)