Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, Serik Belediyespor maçının ardından konuşarak ''İnşallah sezon sonunda hedefe ulaşan taraf olacağız" dedi.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 3. hafta maçında temsilcimiz Kocaelispor Serik Belediyespor ile golsüz berabere kaldı.

Maçın ardından konuşan Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, “Öncelikle İsmet Benli’ye geçmiş olsun diyelim. Allah korudu, daha ciddi bir sakatlık da olabilirdi. Çünkü kafaya alınan darbelerde ciddi sorunlar olabiliyor. En kısa sürede takımda yerini alacaktır. İstatistiklere baktığımızda çok net oyun var ortada. Top oynayan biz, oyun bizde, gol pozisyonu üreten bizdik, penaltı kazandık, direkten döndü. Ama bugün top kaleye girmedi. Yapacak bir şey yok. Oynadığımız oyundan, sahadaki karakterden memnunum. Oyuncularımız şampiyon olma adayı bir takım gibi oynadı. Biz şampiyon olacağız. Bu sadece ufak bir sekte. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Kayıtsız şartsız, sorgusuz sualsiz bizi destekleyen Kocaelispor taraftarına da selam olsun” dedi.

“Kaçırılan penaltıya takılmıyorum”

Kaçırılan penaltıyla ilgili soruyu yanıtlayan teknik patron Fırat Gül, “Penaltılarda bir oyuncuya bağlı kalmıyoruz. Penaltıcılarımız birden fazla. Oyun içinde istediği performansı sergileyemeyip oyundan düşen oyuncu olabilir. Penaltı kullanmaya psikolojisi uygun olmayabilir. O yüzden hemen devir yapıyoruz. Penaltıcılarımız arasında Tayfun da var. Diğer oyuncularımız da var. Beykan bugün penaltı kaçırdı ama önceki maçta attırdı, önceki maçta attı, attırdı. Bir sonraki maçta yine atabilir. Böyle şeyler olabilir. Ben bunlara çok takılmıyorum. Benim için önemli olan oyuncularımızın gayretidir” şeklinde konuştu.

SEZON SONUNDA HEDEFE ULAŞAN TARAF OLACAĞIZ

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Gül, “Taraftar gol isteyecek, 3 puan isteyecek, şampiyon olmak isteyecek. Bunları istemezse zaten problem var. Şampiyon olan takımlara baktığımızda böyle takılmalar olabiliyor. Özellikle iç saha maçlarında gelen rakipler tamamen savunma odaklı olduğu için böyle oyunlar ortaya çıkabiliyor. Biz oyunumuzu geliştirmek için bir adım daha attık. İnşallah sezon sonunda hedefe ulaşan taraf olacağız. Bugün 3. hafta maçını oynadık. Şimdiden söylüyorum” diye konuştu.

BEDELİ NE OLURSA OLSUN

Bundan sonraki maçlarla ilgili de değerlendirme yapan teknik direktör Fırat Gül, “Biz pozisyon üretmeye devam edeceğiz. Her maçta 3 puana talibiz. 3 puanı almak için nasıl oynanması gerekiyorsa o şekilde oynayacağız. Oyunu çirkinleştirmeden, durdurmadan, devamlı oynayarak gol atıp maç kazanmaya çalışan Kocaelispor olacak sahada. Kocaelispor gibi büyük camialarda bir felsefe inşa etmek çok zor. Sabır yok. Herkes hemen bir şeyler olsun ve şampiyonluk gelsin istiyor. Kolay bir iş değil. Şu nu da söyleyeyim; Kocaelispor bu kimliği edindikten sonra insanlar bizi izlemekten çok daha fazla keyif alacaklar. Bugün pozisyon üretmeden galip gelseydik ben tatmin olmazdım. Çünkü biz uzun vadede şampiyon olmalıyız. Şampiyonluğa götürecek oyunu oynamak zorundayız. Savunma yapıp kontra atağa bağlarsak işimiz tesadüflere kalır. Biz üreten taraf olmaya devam edeceğiz, bedeli ne olursa olsun” şeklinde konuştu.

Kocaelispor Uşakspor hazırlıklarını tamamladı! Kocaelispor Uşakspor hazırlıklarını tamamladı!