İlki Darıca'da yapılan ikincisi İzmit olarak belirlenen Millet Bahçeleri kamuoyunda tepkiyle karşılanırken İzmit Millet Bahçesi'ne şantiye kuruldu.

Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Fuar Alanı’nda yapılması planlanan İzmit Millet Bahçesi için ilk adımı atıyor.

Yüklenici firma, Kocaeli’nin sosyal ve kültürel yaşamına büyük bir değer katacağı iddia edilen İzmit Millet Bahçesi’nin yer teslimini alarak, şantiye kurma çalışmalarına başladı.

Ekipler şantiyenin kurulmasından sonra ilk kazmayı vuracak. Düğün salonları, restoran ve gözlem kulelerinin de yer alacağı projenin 2023 yılının sonuna kadar tamamlanacağı vurgulandı.

İLKİ DARICA’DA YAPILMIŞTI

İlk Millet Bahçesi’ni Darıca’da inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehre vizyon katacak yeni bir millet bahçesini daha Kocaeli halkının hizmetine sunmaya hazırlandığını bildirdi.

İhalenin gerçekleşmesinin ardından yüklenici firma yer teslimini aldı. Şantiye kurma çalışmalarına başlayan firma, en kısa zamanda ilk kazmayı vurarak İzmit Millet Bahçesi projesinin startını vermiş olacak.

DÜĞÜN SALONLARI, GÖZLEM KULELERİ

Çukura düşen yavru köpeği A Takımı kurtardı! Çukura düşen yavru köpeği A Takımı kurtardı!

İzmit Millet Bahçesi Projesi’nde düğün salonları, kafeler, yeme-içme noktaları, gözlem kuleleri, gün batım terasları, kuş gözlem evi, spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi diğer sosyal donatılar yer alacak. 

İzmit Millet Bahçesi başlıyor (8) (Large)

İzmit Millet Bahçesi başlıyor (5) (Large)