AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu sosyal konut projesine ilişkin son verilerini İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaştı.

Altun'un yayınladığı verilere göre 865 bin kişi başvurdu. Başvuru ücretinin 500 TL olduğu düşünüldüğünde TOKİ'nin kasasına 432 milyon 500 bin TL girmiş oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Cumhuriyet tarihinin en büyüğü' diyerek duyurduğu sosyal konut projesine başvurular devam ediyor. 31 Ekim'e kadar devam edecek olan başvurular için vatandaşın 500 TL ödemesi gerekiyor. Dar gelirlinin konut sahibi olması için hayata geçirildiği söylenen projenin son verilerini İletişim Başkanı Fahrettin Altun paylaştı.

Altun, "Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en kapsamlı sosyal konut projesine ilk gün 865 bin başvuru yapıldı. Devletimizin dünyada eşine az rastlanır bir seferberlikle milletimize sunduğu bu proje ile inşallah yüz binlerce vatandaşımız ev sahibi olacak" dedi. Altun’un paylaştığı veriye göre TOKİ ‘dar gelirli’ vatandaştan bir günde 432 milyon 500 bin TL topladı.