Karanlıkların, olumsuzlukların, asık suratların içinde tüm sözlere, söylemlere, ithamlara inat ışık olmayı başaranlara bu yazım...

Öyle bir kesim var ki bu dünyada, özellikle bizim ülkemizde de başarılara zincir vuran, vurmak isteyen, olumlu tüm haberleri göz ardı edip olumsuza tutunan, hepimizin yoluna en az bir defa çıkan, engel olmaya çalışan.

Unutmayın ki başarının yolunda engeller, konuşanlar, fısıltılar, iftiralar her zaman olur, başarmak işte tüm bunlara rağmen var olmaktır. Bu taş koyanlar yüzünden hedefe giderken bazen delice ağlanır, sinirlenilir , vazgeçmek istenir ama asıl önemli olan kimseye pabuç bırakmadan asla  yılmamaktır.

Image-120

Bu karanlık, gri bulutların arasından her birimize güneş olan Voleybol Milli Takımımız bize başarmanın, tüm seslere, kadın düşmanlarına rağmen var olmanın ne demek olduğunu hepimize bir kere daha gösterdi.

Dininin, dilinin, ırkının, saçının renginin, cinsel tercihinin ne olduğunu umursayanlara, başarılarını göz ardı edip konuşan o binlerce fısıltıya rağmen adını altın harflerle tarihe yazdırdı. Her birimize kendi benliğimiz, tercihlerimiz ve hayatlarımız ile var olmanın ve başarmanın ne demek olduğunu bir defa daha gösterdi.

Tüm kalbimle her birimize ışık olan Milli Voleybol Takımımızı tekrar tebrik ediyorum.

Yolunuz açık ışığınız bol olsun, tüm o fısıltılara, örümcek kafalara rağmen Türkiye sizinle gurur duyuyor...