Adaylık için 100 bin imza süreci sona erdi! Adaylık için 100 bin imza süreci sona erdi!

Diyanet Bakanlığı’nın ‘Depremzede çocuklara koruyucu ailelikle ilgili verdiği fetva’ büyük tartışma yaratmıştı. Bakanlığın açıklamasına tepki gösterenlerden biri de gazeteci Fatih Altaylı idi. Altaylı’nın sosyal medyadan attığı tweetin ardından Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Yönetimi suç duyurusunda bulundu. 

Kocaeli Fikir'in aktardığına göre; Kocaeli Adliyesi’ne giderek gazeteci Fatih Altaylı’nın cezalandırılmasını talep eden Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Murat Yetimoğlu, şu açıklamayı yaptı;

CEZALANDIRILSIN

“1.9 milyon takipçisi olan ve yaklaşım 6.3 milyon kişi tarafından görüntülenen söz konusu paylaşım ile aşağılayıcı ifadelerle, Diyanet İşleri Başkanlığı personeli olarak şahsıma ve diğer mesai arkadaşlarıma karşı hakaret etmiş, ahlaka ve edebe aykırı sözleriyle vatandaşlarımızı ve depremzedeleri, kamu çalışanı olan şahsıma ve başkanlığımıza karşı kışkırtmaya çalışmıştır. Bu sebeple şüpheli Fatih Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunma zorunluluğum hasıl olmuştur. Fatih Altaylı hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılarak şüphelinin cezalandırılmasını talep ederiz.”