Türk Ocakları Kocaeli şubesi salgın hastalık tedbirleri dolayısıyla İzmit sahilinde düzenlediği "Türk'ün iş zihniyeti" konulu söyleşi ile bir ilki daha gerçekleştirdi.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak, maske takılarak yapılan söyleşi Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir'in katılımcılara kolonya ikramı ile başladı.

Yahya Kaptan Koleji'nden YAŞAM DOSTLARIMIZ'a anlamlı jest! Yahya Kaptan Koleji'nden YAŞAM DOSTLARIMIZ'a anlamlı jest!

BİZE HER YER TÜRK OCAĞI
Açılışta konuşan Şube Başkanı Demir, "Ocaklar dört duvarı çatısı olan betonarme binalar değildir, Türk Ocakları eğitimin-öğretimin olduğu inancın olduğu her yerdir, Türk Ocaklılar, iman varsa imkan vardır ülküsü ile hizmet etmeye hizmetler üretmeye devam edecektir, hamd olsun bize her yer Türk Ocağı" diyerek sözü konuşmacıya devretti.

Sakarya Uygulama Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Kenan Göçer'in konuşmacı olduğu söyleşide Türk toplumunun bir iş yaparken sergilediği davranışlar, bu davranışların nedenleri ile olumlu ve olumsuz etkileri üzerinde duruldu.

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir'in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Aydınlar Ocağı Başkanı Süleyman Pekin, Selçuklu Düşünce Kulübü Başkanı Ahmet Baykuş, Bağımsız Sağlık Sen Başkanı Sami Ayyıldız, Alperen Ocakları Başkanı Murat Akçay, Türk Eğitim-Sen'in başkan Vekili Feyzullah Divli, Kocaeli Türkçüler Başkan vekili Burak Öztürk ve Türk Ocaklılar katıldı.

Sahile dinlenmeye ve gezmeye gelen gençlerin de merakla ve beğeni ile gözlemlediği söyleşi, dinleyicilerin soru-cevapları ardından son buldu.