Türk Ocağı Kocaeli Şubesi Hars Heyeti kongre sonrasında ilk toplantısını önceki gün ocak merkezinde gerçekleştirdi. HARS Heyeti Başkanı Yücel Alpay Demir, pandemi sürecinde gerek üyeler gerekse üniversite öğrencilerine yönelik ayni ve nakdi 150 bin TL’lik yardım yapıldığını açıkladı.

DEVA Partisi saraya seslendi: "Süt üreticisi batıyor!" DEVA Partisi saraya seslendi: "Süt üreticisi batıyor!"

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin olağan genel kurulu sonucunda seçilen HARS Heyeti ilk toplantısını önceki gün Türk Ocakları Kocaeli Şubesinde gerçekleştirdi. Türk Ocağı Kocaeli Şubesi Başkanı Mustafa Arha, yönetim kurulu üyeleri Sezin Türkkal, Taner Çetinkaya, Şenol Karamus, üst kurul delegeleri Hanife Serindere, Emel Koçoğlu ile denetim kurulu üyesi Olgun Peker’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Hars Heyeti Başkanı Yücel Alpay Demir’in yanı sıra Hars heyeti üyeleri Süleyman Pekin, Mehmet Ali Karadaşlı, Muharrem Demirkol, Doç.Dr.Tekin Yeken, Av. Gürkan Uysal, Prof.Dr. Serdar Filiz, Filiz Kıymaz, Canan Cibelik, Çetin Gürol ve Mahmut Akgün katıldı.

Türk Ocağı Kocaeli Şubesi Başkanı Mustafa Arha, Kocaeli Türk Ocağı Hars Heyetini ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, çok önemli çalışmalara imza atmalarından dolayı tüm üyelere teşekkür etti. Hars Heyeti Başkanı Yücel Alpay Demir ise yaptığı konuşmada, “ Türk Ocağımızın kongresini kısa süre öncesinde gerçekleştirdik. Pandemi koşulları nedeniyle ilk defa bir araya geliyoruz. Ancak çalışmalarımızı teknolojinin kolaylıklarını kullanarak, her gün üyelerimiz ile görüşmelerimizi yapmaktayız. Bu manada Kocaeli Üniversitesinde eğitim öğretim gören öğrenci kardeşlerimize desteklerimiz de sürmüştür. Öğrencilerimize ve ihtiyaç sahibi yaklaşık 300 kişiye bire bir evlerine kadar erzak yardımlarımızı yaptık” dedi.

Başkan Yücel Alpay Demir konuşmasının devamında, “ Türk ocağımızın gönüldaşlarının ne zaman kendilerinden destek istesek hiçbir zaman bizleri geri çevirmemişlerdir. Birlik ve beraberliğimizin zor günlerde gösterilmesinde çok önemli çalışmalara imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayni ve nakdi olarak yaklaşık 150 bin TL’ye yakın bir desteğimiz oldu. Kaymakamlığımızın vefa gruplarında yine vatandaşlarımıza destek olmaya da çalıştık. Pandeminin etkisinin geçmesi ile birlikte eğitim faaliyetlerimize ağırlık vereceğiz. Moral motivasyonun sağlanması amacıyla halk oyunları kurslarımız, müzik kurslarımız ile yine öğrencilerimiz için bilim sınıfı oluşturularak eğitim faaliyetlerimize hız vereceğiz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Kurban Bayramı ile ilgili olarak gerek ülke genelinde gerekse Türki Cumhuriyetlerdeki soydaşlarımıza da kurban bağışı organizasyonumuzu da gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerine son verdi.