"Tencere dibin kara senin ki benden kara" siyasetinin vatanı getirdiği noktada cayır cayır her alanda sıkıntılar artarak sürerken; Türk Tipi Başkanlık 'tek adam' sisteminin tamamen kısırlaştırdığı siyaset arenasında muhaliflere nefes olmaya çalışacak bir oluşumun ayak sesleri duyulmaya başlandı.

Kocaeli Geçmiş Dönem Milletvekili, demokratların akil isimlerinden olan Halil İbrahim Artvinli sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla oluşumu duyurdu.

Halil İbrahim Artvinli paylaşımında bir internet sitesi adresinin olduğu 'Kır at' görselini "Hayırlısı ile" notuyla duyurdu. Görselde "Korkma! Artık biz varız" cümleleri sloganlaştırılmış durumda.

359824414_6663006277063752_3414126994388093273_n

Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı! Gezi Parkı davasında 5 kişinin cezası onandı!

Açılmış internet sitesine girdiğinizde yine aynı görsel sizi karşılıyor. Görselde yer alan  açıklama metni de şu şekilde:

aziz türk milleti

https://www.artikbizvariz.com/

Konuyla ilgili edindiğim bilgilere göre; Türk Milleti'nin sesi olmayı misyon edinerek yola çıkan oluşumun sorumluluk alan isimleri merkez sağın yeniden yapılanması için harekete geçmiş durumda.

Dağılıp paramparça olan, her seçimde içi yanarak hayal kırıklığı içerisinde başka partilere oy vermek zorunda bırakılan DEMOKRAT, HÜRRİYETÇİ, LAİK, ATATÜRKÇÜ kitleleri bir araya getirmek ana hedef.

Türkiye'yi, Türk Milleti'ni tanıyan bilen kadrolarla bu oluşuma giriştiklerini öğrendiğim  ARTIK BİZ VARIZ sağ hareketinin görev tevdi edilmiş ismi Halil İbrahim Artvinli. Artvinli önemli bir isim. Başlangıçta büyük umutlarla kurulmuş İYİ Parti'nin de yüksek istişare kurulunda görev almış bir isim.

Akşener'den umduğunu bulamayan Demokratların; 'Kır at'ı Demokrat Parti'ye rağmen mi yoksa onunla birlikte mi yeniden şahlandıracağı da soru işareti  henüz.

55963748_633037470457651_7128891124260798464_n

'Gençlere örnek olmak ve tecrübeleriyle parça parça hale dönüşmüş kitleleri toparlamak ve yeniden tıkanmışlık içinde yol açmak adına görev alan vekil Artvinli'nin dışında da önemli isimler oluşuma destek veriyor.

Oluşum, önümüzdeki haftasonuna kadar daha da derinlikli ortaya çıkacak. 

Tamamen ümitsizliğe, öfkeye ve hayalkırıklığına kapılmış olan muhalif kitlenin yeniden siyasi bir oluşuma güvenebilmesi için YENİ BİR HİKAYE yazılması şart.

Dileğimiz umutlanmak. 

Hayırlısı ile...

Haber-yorum: Duygu Mert