Büyükşehir Meclisinde, İzmit Belediyesi'nin kanuni hakkını sözde lütufmuş gibi sunmak isteyen KBB Başkanı ve bazı medya kuruluşlarına

Gülümse Kafe Lavanta’da kış molası Gülümse Kafe Lavanta’da kış molası

sosyal medyadan cevap veren İzmit Belediye Meclis Üyeleri Çetin Sarıca ve Yaşar Kardaş’a, “Sizin patron kim?” paylaşımı yapan AKP’li Tutuş ve saniyesinde haber yapan “bağzı”(!) haber sitelerine cevap gecikmedi: Bizde patron halk. Sizde kim?

İzmit Belediyesi tarafından bir süredir tadilatı yapılarak halkın daha iyi şartlarda hizmet alması için uğraş verilen ama Cumhur ittifakı üyeleri AKP ve MHP ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın tarafından çeşitli oyunlarla engellenmek istenen Cumhuriyet Parkı süreci, Büyükşehir Meclisinde garip bir kararla İzmit Belediyesi ve İzmit halkına lütuf gibi sunulmak istendi. Zaten hukuki olarak İzmit Belediyesinin olan parkın İzmit Belediyesine devri için protokol yapma yetkisini meclisle üzerine alan Büyükakın, “Burada size protokolle ortak yetki verebilirim” dedi.

BÜYÜKŞEHİRİN CİNLİĞİ TUTMADI

Bunun üzerine sosyal medyadan açıklama yapan İzmit Belediyesi CHP’li meclis üyesi Çetin Sarıca ve İyi Parti Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, Büyükşehir Belediyesinin 2005 yılı meclis kararını paylaşarak, 20 dönüm altındaki umuma açık alanlarda yetkinin zaten ilçe belediyelerinde olduğunu hatırlattı, Büyükşehirin cinliğini açığa çıkardı. Ardından ise AKP’li meclis üyesi Muharrem Tutuş, “Bunlar kimin sözleri? Sizde patron kim?” şeklinde açıklama yaptı. Açıklamayla birlikte kısa bir süre içinde “bağzı”(!) siteler Tutuş’un sözlerini “okkalı cevap” şeklinde hızlıca haberleştirirken, Çetin Sarıca’dan Tutuş ve takipçilerine cevap gecikmedi.

BİZDE PATRON HALK

Hemen bir paylaşım yapan İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Çetin Sarıca, AKP’li Tutuş’a, “Bizde Patron halk, sizde kim? Halk her zaman kazanır Sayın Tutuş...!!  Ayrıca Meclis kararı çok net tekrar tekrar okuyabilirsin belki aydınlanma gelir.” İfadelerini kullandı. Sarıca’nın “okkalı” cevabını “bağzılarıyla” (!) barışık internet sitelerinin aynı hızla haberleştirip haberleştirmeyeceği merak ediliyor.

Çetin Sarıca’dan Tutuş ve Barış’a okkalı cevap