Twitter, Instagram'daki 'yakın arkadaşlar'a özelliğinde olduğu gibi paylaşımları seçilen belli bir gruba yapmaya izin veren Circle'ı herkese açtı.

Elon Musk'la satın alma kavgasına giren Twitter bir yandan geliştirmelere devam ediyor. Milyonlarca kullanıcısı olan uygulama yeni bir özelliği tüm kullanıcılara açtı.

”Yoksullukla mücadele için gelmiştiniz değil mi! Hadi be!!!" ”Yoksullukla mücadele için gelmiştiniz değil mi! Hadi be!!!"

Twitter, uygulamaya yeni güncellemeler eklemeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulanmaya başlayan yeni özelliğiyle paylaşımları daha da özelleştirmeyi hedefliyor.

'Circle' adı verilen, mayıstan bu yana test edilen özellikle birlikte Twitter, tıpkı Instagram'da olduğu gibi paylaşımları seçilen belli bir grup arkadaş dışında kimsenin görmemesine imkan sağlayacak.

150 kişi dahil edilebilecek

Twitter Circle'a sizi takip etmeseler dahi kullanıcıları ekleyebiliyorsunuz. Sistem toplamda 150 kişiyi Circle'a yani çemberinize alma imkanı tanıyor.

Circle grubunu oluşturduktan sonra Tweet paylaşımlarını yaparken üstteki menüden Circle'ı seçip sadece belirli kişilere tweet atabileceksiniz.

Tweet'in altında Circle ibaresi bulunacak.