Sedat Peker'in her biri tek başına 'normal şartlarda' hükümetler devirebilecek içerikli videolar serisinin ilkini hatırlıyorsunuzdur..

Şahsına münhasır fonetiği ile söylediği.. Neden bu videolara başladığını açıkladığı hani..

***

"Ulan bi insana bu kadar zulüm edilir mi?! Lan oturuyorduk da kitap okuyorduk lan" dediği cümle hani.

Heh. İşte tam da o noktaya yükseliyorum hissindeyim son hafta bu kentte olup biten herşeyin üstüne..

***

Hep beraber; kirli elleri ile aslında kendilerinin yarattığı ama sonra 'tukaka' olduğuna 'Frankenstein' olduğuna KARAR verdikleri...

***

Katledilmesiyle aslında sadece gazeteci değil 'basın şehidi' ünvanını da kendisine 'kazandırmış'  olduklarının FARKINDA OLMAYAN 'fena canı acımışların' zil takıp oynayanlarını mı istersiniz...

***

Cinayetin belki de arka planında KENTİN CANINA ÇÖKMÜŞ illegal yapıların olma ihtimaline rağmen, bu ihtimali AKLINA BİLE GETİRMEYİP (!) kişisel kininin kurbanı olarak 'kentin son kalan köklü gazetesinin patronu olma' sorumluluğunu unutup olayı köşesinde 'maydanozun faydaları' basitliğine indirgeyen patronlar mı istersiniz..

***

Şok üstüne şok.. Önce cinayet, ardından babamın canıyla uğraşmasına perişanlığım ve üstüne eklendikçe eklenenler.

--

Lan oturmuş **hatta 1.5 sene bu kentten kaçmış** kitap yazıyordum lan ben, hayatı doğrucu davutlukla bi de safi vatan-millet sevdalılığı ile geçmiş birine bu kadar zulüm yapılır mı?!

***

Babamın sağlığı ile ilgili alacağım güzel haberler (inşaallah) ve resmi kurumlardan sabır ve anlayışla beklediğimiz açıklamanın ardından görüşücez sizinle...

***

Herbirinizin 'lekeli ellerinizle' yazdığınız için kusturucu bulduğum ve son yıllarda HİÇBİRİNİZİN asla okumadığım -kendiniz ve sığ çevrenizin dışında da kimsenin okumadığını çok iyi bildiğim- köşelerinizi, haberlerinizi ilmek ilmek nasıl oturup sizleri araştıracağıma ve 1995'ten itibaren bildiklerimle birleştirip her birinize nasıl ayna olup, kendinizle yüzleşmenizi sağlayacağıma şaşacaksınız.

NOT: Kıymetli okuyucu baban hastanede canıyla Allah'ı arasında iken uyumak imkansızmış... 

NOT2: Öldürülmeye hazır ve nazırım. Çünkü  biliyorum; yıllardır 'oksijen israfı'lığınızla kentin sadece havasını kirletmiyorsunuz.  Basını, siyasisi, STK'sı ile; kirli ellerinizle herbirinizin  dolaylı ya da direk katkılarınızla ortaya çıkmış 'kirli yapılar'ın şipşak işimi bitirebileceğini  bi de üstüne ALLAME-İ CİHAN BİLE OLSAM, kolayca itibarsız bırakılabileceğimi biliyorum ben.

EN ÖNEMLİ NOT3: HER BİRİNİZ ETİĞİNİ ELEŞTİRDİĞİNİZ, NEFRETİNİZİ SAÇTIĞINIZ 'GÜNGÖR ARSLAN'SINIZ! Hanginiz düşündünüz katledilmiş adamın ardından 'karısını, kızını, bacısını, özel oğlunu' sövgüler düzer tef çalarken?! Pek etiksiniz sizler maaaşaaallah! 

Suçladığınız Güngör Arslan'sınız siz de .......... AMA ÇAKMALARISINIZ ANCA.......... O GAZETECİ GİBİ GAZETECİYDİ Bİ YANDAN, EN AZINDAN, HİÇ OLMAZSA!