Türkiye Tiyatrolar Birliği, Bartın İnkumu'nda "Uluslararası Tiyatrolar Buluşması İnkumu 22" kapsamında buluşuyor.

Türkiye Tiyatrolar Birliği, Çağdaş Drama Derneği,  Kıbrıs , Azerbaycan ve Irak Tiyatroları, iş birliği ile; çeşitli tiyatro oyunları, söyleşiler ve atölyeler ile  sanatseverlerle buluşacak.

Katılan bütün ekipler bilgi birikim ve donanımları ile dayanışmanın paydaslığını göstermeyi hedefliyor. Kocaeliden'de Tiyatro 262 bu  buluşmada çeşitli etkinliklerle yerini alacak. 

Çocuklar için Nasreddin Hoca Masaları, Karagöz Hacivat, Sihirbaz Çocuk Show ile buluşmaya katılan sanatseverlere etkinliklerini sunacak.

Kadir Başkan, TESK yönetimine girdi! Kadir Başkan, TESK yönetimine girdi!

Ayrıca Tiyatro 262 üyelerinden Salih Yücel, uluslararası yaklaşım örneklerinden olan 'Viewpoints Tekniği ile  Fiziksel Tiyatro' atölyesini, buluşmaya katılan tiyatro takipçileri ile çalışarak atölye yürütücülüğünü yapacak.

Türkiye Tiyatrolar Birliği Başkanı Zafer Gecegörür: "Bartın Belediyesinin bir hizmeti olarak gerçekleştirilen buluşmaya, tiyatro sanatı içinde olan bütün sanatseverleri ağırlamak ve misafir etmekten onur duyarız" diyerek 15-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek buluşmaya tüm sanatseverleri davet etti.