Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Hatay girişi engellendi. Özdağ'ın polis ve jandarma ekipleri tarafından bir benzinlikte bekletildiği öğrenildi.

Geçtiğimiz gün Hatay'a gideceğini duyuran Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bugün sabah saatlerinde Özdağ ve ekibinin şehre girişi engellendi. Bir benzinlikte bekletildiği öğrenilen ve sosyal medyadan açıklama yapan Özdağ şöyle konuştu:

“Hatay'a yoldayız. Jandarma ve polis Erzin'de yolu kesmiş. Hatay valiliği 4 gün bütün etkinlikleri iptal etmiş. Zafer Partisi'nin Hatay'a girmesini yasaklamış. 700 bin Suriyelinin yaşadığı Hatay'a Zafer Partisi giremeyecekmiş.”

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden Hatay Valiliği’ne yasaklama kararı gerekçesi olarak şu yazı iletildi:

“İnternet üzerindeki sosyal medya paylaşımları ve açık kaynaklar üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde, Twitter sosyal medya paylaşım sitesinde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, 26 Haziran 2022 tarihinde Zafer Partisi Adana 1. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye sınırındaki mayınların sökülmesiyle sonuçlanan Ottawa Antlaşması’ndan da geri çekileceğiz. Yarın arkadaşlar Hatay’a gidiyorum. Türkiye-Suriye sınırına iktidara geldiğimizde tamamlanmak üzere ilk mayını yerleştireceği. Buradan da bütün dünyaya duyuruyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunduğu tespit edilmiştir.”

Aracı durduran polis ve jandarma Özdağ’ın konuşmasını ve yapılan paylaşımları “Halkı kin ve nefrete sevk edebileceği, toplumsal hassasiyeti üst seviyeye çıkararak provokatif eylemlere zemin hazırlayabileceği” gerekçesiyle şehre girişini engelledi.

Öğle üzeri 12.30'da, 7x24 Kocaeli'den Duygu Mert'in Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yaptığı görüşmede, genel başkan halen bekletildiklerini ifade etti.

"Sandıktan korkan siyaset YAPMAYACAK!" "Sandıktan korkan siyaset YAPMAYACAK!"