İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, HDP’ye bakanlık verilebileceğini ifade eden CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e sert tepki gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in konuk olduğu bir canlı yayında "İktidar olursanız HDP'ye bakanlık verecek misiniz" sorusuna yaptığı "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamasına İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız’dan sert bir tepki geldi.

Vakıf İş Hanı güzergahına İzmit Belediyesi izin verdi Büyükşehir onaylamadı Vakıf İş Hanı güzergahına İzmit Belediyesi izin verdi Büyükşehir onaylamadı

HDP ile hiçbir koşulda yan yana gelmeyeceklerinin altını çizen Yıldız, “Gürsel Tekin kendi şahsi fikirlerini bir siyasi partinin fikirleriymişçesine ortaya sunmuş bir şahıs. Partimizin hassasiyetlerini görmezden gelerek yaptığı bu açıklama kabul edilemez. Bizler terör örgütü uzantılarıyla da, o uzantılara bakanlık dağıtan kimselerle de bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yan yana gelmeyiz.

6’LI MASA HASSASİYETLERİ

PKK’ya terör örgütü diyemeyen, her fırsatta örgütü ve örgüt yöneticilerini aklamak için çaba sarf eden HDP’lilerle ilgili Gürsel Tekin’in fikirleri bizleri derinden yaralamıştır. Umuyorum bu şahıs bütün CHP’lileri temsil etmiyordur. 6’lı masanın hassasiyetlerini hiçe sayarak yapılan bu açıklamanın CHP’nin ana fikri olmadığını, bütün parti üyelerini kapsamadığını düşünüyorum. Genel başkanımızın terör ve terör örgütleri ile ilgili net bir beyanı var. Bu beyanı tekrar hatırlatarak Gürsel Tekin ve onun gibi düşünenlerin biz olmadan yol yürümeyi göze almaları gerektiklerini ifade edeyim. Genel başkanımız diyor ki, ‘Bizler terör örgütünün gölgesinin düştüğü yerde dahi olmayız.’ Daha net, daha açık bir şey söylememize gerek yok.” ifadelerini kullandı.