Windows 11 güncellemesi dosya aktarım hızının yavaşlamasına yol açtı. Microsoft'un onayladığı hata, şirketleri bile etkiledi.

Windows 11’in her yeni güncellemesinde farklı bir hata görülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft tarafından yayınlanan bir Windows 11 güncellemesi, dosyaların aktarım hızını oldukça yavaşlattı.

Windows 11 güncellemesi dosya aktarım hızını yavaşlattı

ShiftDelete'nin haberine göre, Microsoft’un büyük umutlarla duyurduğu Windows 11, eleştirilerin hedefinde olmaya devam ediyor. Şirket tarafından paylaşılan Windows 11 KB5017389 güncellemesinde bazı kritik hatalar olduğu tespit edildi. Kullanıcılar, dosya aktarım hızının oldukça düştüğünü dile getirdi.

Microsoft’un doğruladığı son yazılım sorunu, Windows 11 kullanıcılarının dosya aktarım hızını olumsuz etkiledi. Şirketin açıklamasına göre, Windows 11 22H2 sürümünde büyük dosyalar için SMB okuma performansı yavaşladı.

Microsoft forum yöneticisi Ned Pyle tarafından yapılan açıklamada “Daha büyük dosyaları uzak bir bilgisayardan Windows 11 bilgisayarına kopyalarken veya yerel sürücüdeki dosyaları kopyalarken 22H2’de bir performans düşüşü yaşandığını gördük” denildi.

Sorun için kesin bir çözüm sunamayan Microsoft, yine de geçici bir çözümün olduğunu ifade etti. Bu sorunun etkisini azaltmak için önbellek yöneticisi kullanmayan dosya kopyalama araçlarını tercih edebilirsiniz.

TikTok’tan yeni fotoğraf düzenleme özelliği TikTok’tan yeni fotoğraf düzenleme özelliği

Şirket soruna ilişkin çalışmalarını sürdürdüğünü ve en kısa sürede yeni bir güncellemeyle bu hatayı gidereceğini söyledi. 2021 yılında duyurulan Windows 11’in günümüzdeki pazar payı yüzde 20 civarında seyrediyor.