Kocaeli Valisi Seddar Yavuz bayram namazını İzmit'te Fevziye Camii'nde kıldı. Kocaeli bayram sabahında camileri doldurdu.

Bayram namazını İzmit'in sembollerinden Fevziye Camii'nde kılan Vali Seddar Yavuz cemaatle de bayramlaştı. 

Bayramın huzur havası ile birleşen bayramlaşma hoş fotoğraf kareleri oluşturdu.

Fevziye Camii'nin 'Vali'si olarak lakaplandırılan, vefatlarda ve tüm ilgilenilmesi gereken konularda İzmitliye yardımcı olan, bu sebepten de İzmitliler tarafından tanınıp sevilen cami görevlisi Abdullah Bağcıer ile de yanyana fotoğraf çekilen Vali Yavuz'un çevresindeki vatandaşlar 'iki vali birarada' esprileri yaptı.

WhatsApp Image 2022-05-02 at 15.26.20

Vali Yavuz'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Vali Yavuz'un Bayram Mesajı da şu şekilde:

Bolluk, bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin doruk noktasına ulaştığı bir Ramazan ayını daha tamamlayarak; birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi vasıflarla toplumsal barışımızın daha da güçlenmesine vesile olmasını umduğumuz Ramazan Bayramı’na huzur ve güven ortamı içinde ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bayramlar, insanları birleştiren, yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları onaran ilahi bir armağandır. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret edip, onlara maddi ve manevi desteklerde bulunarak sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir.

Bu özel günleri fırsat bilerek, aile büyüklerimiz ve yakınlarımız başta olmak üzere, muhtaç insanlar ile öksüz ve yetim çocukları, yaşlı ve hastaları ziyaret ederek, onları hatırlamamız, eksikliklerini gidermemiz gerekmektedir. Ayrıca bu bayram vesilesi ile de şehit yakınları ile gazilerimizi ziyaret edip, fedakarlıkları için milletçe şükranlarımızı sunarak acılarını paylaşmak, ilgi ve şefkatimizi onlara hissettirmek en büyük sorumluluğumuzdur.

Gözden kaçırmayın

Sinan Canan: "İnsan dünyanın kanseri olacak" Sinan Canan: "İnsan dünyanın kanseri olacak"

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramının manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, tüm insanlığa kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, değerli Kocaelili hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.