Vali Yavuz, İçişleri Bakanlığı'nca “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılan etkinlik kapsamında emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Vali Seddar Yavuz, yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle alınan tedbirler kapsamında trafik güvenliğine dikkati çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığımızca Bayramınız Kemerli Olsunmottosuyla başlatılan etkinlik kapsamında Özdilek kontrol noktasındaki emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Özdilek kontrol noktasında gerçekleştirilen uygulamaya Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kartepe Belediye Başkanı Av. Muhammet Mustafa Kocaman eşlik etti.

04 (Medium)-2

İlk olarak kontrol noktasında görev yapan güvenlik güçlerimizle bir süre sohbet eden yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik eden Vali Seddar Yavuz, denetimler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak kolaylıklar diledi.  

Gözden kaçırmayın

İYİ Parti İzmit'ten 'BAYRAK krizi' açıklaması! İYİ Parti İzmit'ten 'BAYRAK krizi' açıklaması!

Daha sonra kontrol noktasından geçen sürücülerle bir süre sohbet eden Vali Yavuz, toplumsal duyarlılığı yükseltmek amacıyla başlatılan kampanya ile emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda bilgi vererek, hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.

Vatandaşlara “Bayramınız Kemerli Olsun” bilgilendirme broşürlerini de veren Vali Yavuz, araç içerisinde bulunan çocuklara kırmızı düdük hediye ederek onlardan kemerini takmayan ve trafik kurallarına uymayan ebeveynlerini uyarmalarını istedi.

06 (Medium)

Basına yapmış olduğu açıklamalarında bayram tedbirlerine ilişkin bilgiler paylaşan Vali Yavuz, emniyet kemerinin önemine ilişkin uyarılarda da bulunarak şunları kaydetti: “Bugün Ramazan’ın son Cuma gününü idrak ettik. Aziz Milletimiz paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın en üst seviyeye çıktığı; rahmet, mağfiret ve cehennem azabından kurtulmuş olarak müjdelenen mübarek Ramazan ayını en güzel şekilde idrak etmek için büyük bir çaba, yarış ve emek gösterdi. Artık bayramı idrak etmeye başlıyoruz. Bugünden itibaren de vatandaşlarımız sevdiklerine kavuşmak, belki bir kısmı da tatil yapmak amacıyla yollara çıktılar. Bizim amacımız: vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, trafik tertip ve düzenini sağlamak bu yolla da sevdiklerine kavuşturmak ve bayramları sevinç günleri olarak hatırlamak, hatırlatmak ve yaşatmaktır. Elbette trafik kurallarına uyulmadığında, aşırı hız yapıldığında, dikkatsiz ve tedbirsiz davranıldığında bayramlar maalesef sevinç değil, hüzün günleri olarak akıllarda kalıyor ve derin acılar bırakıyor. Bu bayram vesileyle çok kıymetli emniyet ve jandarma teşkilatımız tüm ekibiyle beraber bugün saat 10.00’dan itibaren, trafik tedbirlerini daha fazla arttırmak suretiyle bayram tedbirlerine başlamış bulunuyorlar. Bu kapsamda şu ana kadar emniyet müdürlüğünün 181, jandarma komutanlığının ise 168 ekibi olmak üzere 349 trafik, asayiş ve diğer önleyici ekipler ile birlikte 936 personel görev yapacak. İhtiyaç halinde de elbette ilave takviyeler yapacağız. Buradan vatandaşlarımıza özellikle trafik kurallarına uymalarını ve trafik kazalarında can kayıplarını ve yaralanmalarını en aza indiren emniyet kemerini mutlaka kullanmalarını, takmalarını bir kez daha tavsiye ediyoruz. Diyoruz ki: ‘Bayramınız kemerli olsun’.”

manset (Custom)