Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi'nin düzenlediği “36. Kocaeli Kent Bayramlaşması” Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Bayramlaşmada konuşan Başkan Büyükakın; “Yıllardır ayrı renkleri, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp kardeşlik için bir araya gelebiliyoruz. Bayramlaşmamız şehrimiz için bir gelenek oldu” dedi.

GENİŞ KATILIM

Arıcılara 55 ton arı yemi Arıcılara 55 ton arı yemi

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi'nin düzenlediği geleneksel “Kocaeli Kent Bayramlaşması” Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma programına Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, Vali Vekili Salih Bıçak, Büyükşehir  Başkanı Tahir Büyükakın,  Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, TBMM Grup başkan Vekili Haydar Akar,  Milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, BBP İl Başkanı Kaan Şengil, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DP İl başkanı Mustafa Nazlıgül, Kent Konseyi başkanı Ali Korkmaz, siyasi partilerin milletvekili adayları, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

“BAYRAM ÜLKEMİZE HAYIRLAR GETİRSİN”

Bayramlaşma programında konuşan Kocaeli Vali Vekili Salih Bıçak; “Büyük bir felaketin ardından yaşadığımız Ramazan Bayramımızın ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramlaşmamıza gelen vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum” dedi.

GELENEKSEL HATIRA FOTOĞRAFI

Konuşmaların ardından Kent Bayramlaşması gerçekleştirildi. Protokol üyeleri vatandaşların tebriklerini kabul etti. Alanda katılımcılara Kocaeli’nin yöresel lezzeti mancarlı pide ikramı yapıldı. Bayramlaşmanın ardından ise geleneksel hatıra fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.